Фінансові ринки піддадуться серйозному удару, в разі якщо американське законодавці не прийдуть до узгодженого рішення щодо подолання "фіскального обриву". Таку думку висловив Президент США Барак Обама, закликавши Конгрес до більш активних дій у справі вирішення бюджетних протиріч, передає Reuters.
"Я думаю, що протягом наступних 48 годин ми відкинемо партійні розбіжності. Наше головне завдання - зробити так, щоб податки для середнього класу не почали рости. В іншому випадку це дуже боляче вдарить по нашій економіці", - заявив Обама в інтерв'ю американському телеканалу . "Ми просто не можемо допустити цього. Демократи і республіканці висловлюють єдину думку: податки для родин, що відносяться до середнього класу не повинні збільшитися", - додав він, зазначивши точки політичного зіткнення опонентів.
"Якщо 1 січня наші громадяни побачать, що проблема досі не вирішена, що нам не вдалося зрушити в напрямку до скорочення бюджетного дефіциту, що ми так і не домовилися з республіканцями про бюджетну угоду, яку я їм запропонував. Все це, очевидно, буде мати вкрай негативну реакцію на ринках", - заявив Президент.
Разом з тим Обама знову зазначив, що має "відносно оптимістичний" настрій щодо результату протистояння в конгресі. Сенатор від республіканців Ліндсі Грехем також дав стримано оптимістичну оцінку щодо підсумків дебатів в конгресі. За його словами, підсумок може бути "досить гарним". "Я думаю, що люди не хочуть" зістрибнути з обриву "якщо цього можна уникнути", - зазначив він.
Нагадаємо, дебати з питання бюджетного планування розгорілися з новою силою після завершення виборчої кампанії та підбиття її підсумків. Їх суть полягає в тому, що демократи наполягають на скасуванні податкових пільг для заможних громадян і підвищення для них прибуткового податку. У свою чергу республіканці наполягають на продовженні сприятливого режиму оподаткування, яке було введено як стимулююча міра в період президентства Джорджа Буша молодшого, для всіх категорій американців.
У разі якщо сторони так і не прийдуть до домовленості до 1 січня 2013 р. в рамках боротьби з бюджетним дефіцитом в автоматичному режимі податки будуть підвищені для всіх, при цьому будуть скорочені деякі соціальні програми. Ця ситуація носить назву "фіскального обриву", за оцінками економістів вона коштуватиме Америці чергової хвилі рецесії і зростання рівня безробіття.
Читайте також: У США демократи і республіканці знову не дійшли згоди щодо "фіскального обриву"