Завод "Електроважмаш" своїм першочерговим завданням вважає зміцнення позицій на існуючих ринках і диверсифікацію поставок продукції. Про це заявив перший заступник директора заводу "Електроважмаш" Дмитро Костюк в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".
"Для нас зараз головне завдання - це зміцнення позицій на існуючих ринках збуту і диверсифікація, розширення географії поставок нашої продукції. Для цього ми весь час перебуваємо в контакті з нашими постійними партнерами і одночасно ведемо переговори з потенційними замовниками в різних регіонах світу", - зазначив Костюк.
Він також повідомив наступне: "Структура продажів за підсумками 2013 виглядає так: 35% - гідро- і турбогенератори для електростанцій, 63% - електротягове обладнання, в основному для електровозів і 2% - послуги". Хоча основними покупцями продукції заводу виступають українські і російські енергогенеруючі та транспортні компанії, але також продукцію компанії купують замовники і з інших країн ближнього і далекого зарубіжжя, зокрема, з Казахстану та Індії.
За словами Костюка, минулий рік для заводу став успішним, незважаючи на кризові явища в економіці, так як ключові партнери підприємства - в енергетиці та в транспортному машинобудуванні - запустили масштабні програми оновлення та модернізації. "Завдяки цьому відбулося суттєве зростання продажів. За підсумками 2013 обсяг реалізованої продукції заводу склав 2,2 млрд грн, це на 754 млн грн більше, ніж роком раніше. "Електроважмаш" увійшов до десятки найбільших підприємств Харківської області за обсягом реалізованої промислової продукції та став одним із найбільших платників податків регіону. За підсумками 2013 року в державний і місцевий бюджети перераховано майже 127 млн грн податків і зборів", - зазначив перший заступник директора підприємства.
"Обсяг капітальних вкладень в 2013 році склав 100 млн грн, що перевищує рівень попереднього року більш ніж в 2 рази, на 64 млн грн. Основні кошти спрямовані на придбання нового обладнання", - підкреслив Костюк.
Також він додав, що всього за останні три роки підприємству вдалося збільшити обсяг виробництва в 3 рази і створити нові робочі місця: з 2011 по 2013 рік було прийнято на роботу 1100 співробітників. Як повідомив перший заступник директора "Електроважмашу", в минулому році на заводі працювало майже 6,5 тисяч осіб. Середня заробітна плата за останні два роки зросла на 25%.
Незважаючи на складну політичну ситуацію в країні і в регіоні, за словами Костюка, підприємству вдалося забезпечити стабільність в роботі. "Ми виконували і виконуємо всі зобов'язання за поточними контрактами і активно ведемо переговори щодо нових договорів та проектів", - резюмував він.
Державне підприємство завод "Електроважмаш" спеціалізується на розробці і випуску гідрогенераторів, гідрогенераторів - двигунів, турбогенераторів для електростанцій, електродвигунів, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.