Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" з введенням в експлуатацію шостої свердловини збільшив добовий видобуток природного газу до 280 тис. куб. м, повідомляє прес-служба товариства.
Відзначимо, "Чорноморнафтогаз" ввів в експлуатацію шосту експлуатаційну свердловину на новій платформі БК-1 Архангельського родовища газу в північно-західній частині шельфу Чорного моря. У листопаді вона була успішно пробурена до проектної глибини більше тисячі метрів фахівцями СПБУ "Таврида". Вчора, 29 листопада, свердловину підключили до підводного газопроводу.
У міру буріння нових експлуатаційних свердловин, а всього їх кількість становитиме 10 одиниць, видобуток з нової платформи планується довести до півмільйона кубометрів природного газу на добу. Свердловини буряться глибиною 1,2 тис. і 600 метрів похило-спрямованим способом і дають можливість видобувати газ з різних продуктивних горизонтів Архангельського родовища.
На цьому тижні для продовження робіт самопідйомна плавуча бурова установка "Таврида" буде переставлена на новій точці буріння на платформі БК-1 і приступить до буріння наступної, сьомої, свердловини, яку планується завершити до кінця грудня.
Блакитне паливо з шести експлуатаційних свердловин БК-1, яке добувається, надходить по новому двокілометровому підводному газопроводу на центральну технологічну платформу ЦТП-7 Архангельського родовища і далі - на берег, у газотранспортну систему Криму.
Архангельське газове родовище розташоване в 70 кілометрах від берега при глибині моря 51 метр і є другим родовищем, яке "Чорноморнафтогаз" добудовує в цьому році. У червні завершилися основні роботи на розконсервованої технологічної платформи БК-11 Голіцинського газоконденсатного родовища.
Нагадаємо, що в 2011 році на виконання доручень Президента України, Кабінету міністрів щодо збільшення вітчизняного видобутку нафти і газу та за фінансової підтримки акціонера - НАК "Нафтогаз Україна" - Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" добудовує два діючих і освоює одне нове родовище. Нові потужності Архангельського і Голіцинського родовищ дозволять "Чорноморнафтогазу" підтримати щорічний видобуток природного газу на рівні понад мільярд кубометрів.