Опозиційні політичні партії ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Удар" заявляють, що не визнають результати парламентських виборів в Україні, доки опозиційні кандидати, "перемога яких була вкрадена", не стануть народними депутатами. Про це йдеться у заяві про спільні дії опозиційних сил.
"Ми ще раз наголошуємо, що не визнаємо результати виборів, доки останній із опозиційних кандидатів, перемога якого була вкрадена, не стане народним обранцем", - йдеться у заяві. Але, згідно із заявою, опозиція не налаштована не прімать присягу в новій Верховній Раді для визнання її нелегітимною, як заявлялося раніше.
У заяві наголошено, що "Центральна виборча комісія (ЦВК) усунулася від контролю за виборчим процесом... ЦВК ухвалила нелегітимне рішення щодо неможливості встановлення результатів виборів в 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах. А в 11 та 14 виборчих округах оголосила переможцями провладних кандидатів замість справжніх переможців виборів - кандидатів від опозиції... Ми доведемо це в Європейському суді з прав людини".
Також "опозиція вимагає від ЦВК реалізувати її законні повноваження та встановити дійсні результати виборів у тих виборчих округах, де оригінали протоколів засвідчили перемогу опозиційних кандидатів. В іншому разі опозиція висловить недовіру членам ЦВК, які самоусунулися від виконання своїх конституційних обов'язків, і вимагатиме зміни складу комісії".
Читайте також: Опозиційні депутати не приймуть присягу у новій ВР для визнання її нелегітимною, - Томенко
Крім того, опозиція вимагає "притягнення до відповідальності керівників правоохоронних органів, які видавали завідомо злочинні накази про використання сили щодо мирних людей та втручання правоохоронців у виборчий процес. За тиск на виборчі комісії та підкуп їх членів повинні понести кримінальну відповідальність також і організатори фальсифікацій, які обіймають державні посади чи були кандидатами в депутати від влади, разом із членами виборчих комісій, які фальшували виборчу документацію".
"Ми залишаємо за собою право на адекватні дії, усі конституційні методи і засоби парламентської та позапарламентської боротьби включно з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради України VII скликання, проведенням дострокових парламентських та президентських виборів", - наголошується у заяві.