"Батьківщина" і "Свобода" підписали договір про створення коаліції у новому парламенті
"Батьківщина" і "Свобода" підписали договір про створення коаліції у Верховній Раді нового скликання. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Вчора підписану угоду через адвоката передала голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Угоду також підписали голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок та кандидаті у народні депутати від "Батьківщини" - Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Олександр Турчинов, Борис Тарасюк, Сергій Соболєв, Юрій Гримчак та В'ячеслав Кириленко.
"Це прикрість, що з нами немає Віталія (Кличка). Але я щиро сподіваюся, що навіть якщо не вся його фракція, то хоча б її частина приєднається до нас у парламенті", - сказав Яценюк. Він додав, що Кличка запрошували приєднатися до договору і офіційно, і неофіційно. "Дана угода передбачає конкретний перелік законів, які повинна прийняти демократична коаліція в новому парламенті", - зазначив Яценюк. Представники коаліції додали, що сьогодні розпочався процес підписання такої ж угоди кандидатами по одномандатних округах, щоб люди, які за них голосуватимуть, чітко знали, як позиціонує себе той чи інший кандидат. Яценюк сказав, що від "Удару" до коаліції можуть увійти ті мажоритарники, на користь яких зняла своїх кандидатів "Батьківщина".
В Угоді передбачені наступні заходи, які планує вжити опозиція в новому парламенті:
- не допустити внесення президентом Януковичем змін до Конституції України, які мають на меті обрання глави держави у парламенті та ліквідацію права українців на всенародні президентські вибори. Не голосувати за відповідні зміни до Основного Закону України.
- ухвалити закон України про порядок імпічменту президента та створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань усунення президента Януковича від влади. Розпочати процедуру імпічменту чинного глави держави.
- здійснити усі можливі заходи з метою формування справедливого та незалежного правосуддя в Україні, дотримання прав і свобод громадян та звільнення політичних в'язнів, зокрема, лідера опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.
- ухвалити закон України про відкликання народного депутата України. Проголосувати за встановлення кримінальної відповідальності для тих народних депутатів, які голосують за інших парламентарів. Скасувати недоторканність для Президента, народних депутатів і суддів.
- скасувати Закон «Про засади державної мовної політики», як антиконституційний, такий, що розколює суспільство, та ставить під загрозу державний статус і розвиток української мови.
- продовжити мораторій на продаж землі до 1 січня 2016 року та ухвалити необхідні закони, спрямовані на захист селян-власників землі.
- скасувати чинний Податковий кодекс, який знищує основу середнього класу - приватне підприємництво. Ухвалити Кодекс економічного зростання, який передбачає запровадження лише 7 податків замість чинних 135, створення максимально сприятливих умов для ведення малого та середнього бізнесу.
- скасувати антинародну "пенсійну реформу" Януковича-Азарова-Тігіпка, яка призвела до підвищення пенсійного віку.
- ухвалити справедливу пенсійну реформу, що передбачатиме єдиний для всіх порядок нарахування пенсій та ліквідацію спеціальних пенсій для високопосадовців. Забезпечити європейські стандарти якості життя українських громадян, заробітної плати, соціального та пенсійного забезпечення.
- забезпечити підписання та ратифікацію Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, включно зі створенням зони вільної торгівлі, створити умови для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС. Денонсувати зрадницькі "Харківські угоди".
Читайте також: "Свобода" погодилася на коаліцію у Верховній Раді з "Батьківщиною" та "Ударом"
Нагадаємо, раніше "Батьківщина" і "Свобода" домовилися про створення коаліції в новому парламенті. Політсили запрошували приєднатися до ініціативи партію "Удар", проте її лідер Віталій Кличко вважає, що коаліцію треба домовлятися після виборів.
Вибори до ВР відбудуться 28 жовтня 2012 р.