Владу Сєвєродонецька звинуватили у зриві введення в експлуатацію моста, що фінансується ЄС
Введення в експлуатацію мосту, що з'єднує Североднецк і Лисичанськ, під загрозою зриву. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив правозахисник Ігор Слесарьов.
За його інформацією, перший заступник міського голови Аркадій Коростельов ("Опозиційний блок") своїм одноосібним рішенням відкликав з казначейства платіжки на 6 млн грн, які призначалися за оплату виконаних робіт за серпень-жовтень, нібито для додаткової перевірки.
Таке склалося враження, що після незаконного звільнення мера Сєвєродонецька, в стінах виконкому йде змагання м...
Опубліковано Advokat Igor Slesarev 20 жовтня 2016 р.
"Дії секретаря міськради Ігоря Буткова та першого заступника голови Аркадія Коростельова свідомо спрямовані на зрив термінів, дестабілізацію ситуації в регіоні, зростання соціальної напруги серед мешканців Сєвєродонецька та Лисичанська, створення негативного іміджу регіону і України в цілому перед європейськими партнерами. Терміни введення моста в експлуатацію строго встановлені в укладених угодах з Європейським союзом. Якщо я не помиляюся, то 15, чи то 19 листопада. І потрібно розуміти, що погодні умови вже такі, що скоро такі роботи проводити буде неможливо. Наскільки мені відомо, у разі зриву термінів передбачені величезні штрафні санкції. І платити їх буде не Коростельов з Бутковим, а платники податків", - зазначає він.
Як зазначає "Апостроф", відновлення мосту відбувається на умовах співфінансування: Європейський Союз надав 1,5 мільйона євро, що становить 90% від загальної вартості, решта коштів виділяється з міського бюджету Сєвєродонецька.
Народний депутат Сергій Шахов повідомив, що вже звернувся з депутатським зверненням в правоохоронні органи з вимогою відкрити кримінальне провадження стосовно пана Коростельова за ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).
"Це не халатність, а свідомий саботаж. Гроші виділяв Євросоюз, і для них це буде показова історія – допомагати в подальшому Україні відновлювати зруйновану війною інфраструктуру. Канцлер Німеччини Ангела Меркель влітку минулого року обіцяла заснувати спеціальний фонд і виділити з його коштів 500 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу. За даними РНБО, в Донецькій області пошкоджено або зруйновано понад 10 тис. об'єктів, у Луганській області – 4 тис. об'єктів. Кабмін оцінював збитки від військових дій у східних областях на суму до 8 млрд дол. Це абсолютно непідйомна сума для українського бюджету і нам вкрай необхідна підтримка європейських партнерів. Саботаж з боку сєвєродонецьких влади може призвести до припинення співпраці з Європейським Союзом", - заявив Сергій Шахов.
У червні проінспектувати хід робіт приїздив консул Німеччини Вольфганг Мессінгер. "Звичайно, це – проект Європейського союзу, а не білатеральний проект між Німеччиною та Україною. Але нас як найбільшого члена Європейського союзу теж цікавить, як наші кошти будуть використані", – заявляв він.
Здати міст в експлуатацію планували 13 вересня цього року. Однак влітку підрядник виявив, що конструкції моста поржавіли настільки, що відновлення в поставлені терміни просто неможливо і введення в експлуатацію мосту перенесли на кінець листопада, відзначає "Апостроф".
Видання додає, що міст через річку Сіверський Донець бойовики підірвали при відступі з Сєвєродонецька влітку 2014 року. Дорога через цей міст була найкоротшим шляхом між Лисичанськом і Сєверодонецьком, які тісно пов'язані соціально і економічно.