Функціонал кожного десятого вірусу призначається для розкрадання фінансової інформації
Торік у світі було виявлено близько чотирнадцяти тясяч фактів заражень мобільних Android-пристроїв, тоді як кількість успішних кібератак на смартфони і планшети під управлінням "яблучної" iOS склало всього дев'ять за аналогічні період 2015. Про це з посиланням на компанію Symantec Korea повідомляє профільний рунетівский портал MacDigger.
Як зазначається, кількість заражень гаджетів під керуванням операційної системи (ОС) "Андроїд" (Google Inc.) вірусами збільшилася на 40%.
За цей період зафіксовано в цілому 13 тисяч 783 прецеденти інфікування Android-пристроїв шкідливим програмним забезпеченням (ПЗ), орієнтованим на популярну мобільну платформу.
Згідно з підрахунками "Сімантек" за 2015, операційна система Google за підсумками року стала метою 97% усіх зафіксованих у світі вірусів.
Своєю чергою, за той же період для iOS виявили вслі його дев'ять "успішних" випадків зараження смартфонів iPhone і планшетів iPad.
За даними експертів IT-безпеки, щорічно кількість шкідливого софту для ОС Android буде лише зростати, так само як і збільшиться асортимент "зловредів". При цьому Googlе, згідно з прогнозами окремих антивірусних компаній, не зможе істотно вплинути на цей деструктивний процес підвищеної кіберзагрози.
Топ-метою зловмисників передбачувано є гроші потенційних жертв. Функціонал кожного десятого вірусу призначається для розкрадання фінансової інформації, прихованого підключення платного SMS-розсилки тощо.
Нагадаємо, роком раніше з'ясувалося, що новий вірус в соцмережі "ВКонтакте" списує гроші з рахунків власників Android-пристроїв.
Як повідомляв тоді Styler з посиланням на "Лабораторію Касперського", програма може як відправляти повідомлення на короткі номери, при цьому коректно відповідаючи на запити підтвердження оплати послуги, так і підписувати власника гаджета на різні платні онлайн-сервіси.
Нагадаємо, в листопаді на Android з'явився небезпечний вірус, що блокував смартфон.