Верховний Суд України зберіг мита на нітрат амонію з РФ
Російський "Єврохім" хотів скасувати антидемпінгові заходи
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України відмовила в задоволенні позову російського "Єврохіму", яким пропонувалося скасувати антидемпінгові заходи на ввезення аміачної селітри, введені рішенням Комісії від 1 липня 2014 року № АД-315/2014/4421-06 "Про зміну та продовження антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з Російської Федерації". Про це йдеться в постанові суду, опублікованій на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
"У задоволенні заяви відкритого акціонерного товариства "Мінерально-хімічна компанія "Єврохім" відмовити. Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України", - йдеться в постанові.
Зазначимо, антидемпінговий розгляд між вітчизняним виробником Group DF і російським виробником добрив тривав майже 2 роки.
"Єврохім" звертався до суду з позовом, в якому вимагав відмінити антидемпінгове мито в розмірі 36,03% на експортовану в Україну продукцію і відновити дію попередньої редакції рішення, що встановлює розмір мита 0%.
Таким чином, українські суди відмовили "Єврохіму", який намагався скасувати ввізні мита на аміачну селітру.
"Унікальність цього процесу полягає в тому, що при проведенні переглядів Міжнародна комісія з торгівлі керувалася чинним законодавством України та останньої практикою СОТ щодо розгляду аналогічних розслідувань ... Ці положення в українському законі діють багато років, однак практика їх застосування Мінекономіки була перший раз "обкатана" на процесі, що стосується селітри. Фактично судовою системою України було дано відповідь на питання, наскільки чинне законодавство України гармонізоване з нормами СОТ і практиками цивілізованої торгівлі... Для хімічної галузі таке рішення дуже важливе, оскільки сприяє зростанню хімічної індустрії країни, зробить позитивний вплив на створення нових робочих місць і наповнення місцевих бюджетів. У підсумку це позначиться на ВВП, тому що азотна хімія - одна з ключових галузей української економіки", - прокоментував рішення суду директор з комплаєнс Group DF Ігор Гольченко.
Нагадаємо, Росія подала позов у СОТ проти України за її мит на нітрат амонію.