Держконцерн планує відновити потенціал українських станцій радіотехнічної розвідки
Державний концерн "Укроборонпром" у 2016 році зосередиться на серійному виробництві новітніх високотехнологічних радарів для задоволення внутрішніх потреб і постачання на експорт. Про це з посиланням на заяву директора державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства (ДГЗП) "Спецтехноекспорт" ("дочка" держкомпанії "Укрспецекспорт", - ред.) Павла Барбула повідомили напередодні у прес-службі "Укроборонпрому".
Як зазначив Барбул, "Укроборонпром" працює над відновленням потенціалу в галузі виробництва контрбатарейних радарів станцій радіотехнічної розвідки для потреб Збройних сил України (ЗСУ).
"Для початку серійного виробництва новітніх розробок у цій галузі потрібен певний час, щоб підтвердити технічні характеристики зразків, які повноцінно виконуватимуть свої функції на рівні з вже відомими в Україні американськими контрбатарейними радіолокаційними станціями TPQ-36", - йдеться в повідомленні.
Зокрема, серед пріоритетних напрямків роботи держконцерну на 2016 рік - реанімація виробництва комплексу дальньої радіотехнічної розвідки.
За словами директора Спецтехноекспорта, в даний час, з урахуванням актуальних потреб у забезпеченні обороноздатності армії, потрібно зосереджуватися на розвитку сучасних засобів протиповітряної оборони, радіотехнічної і повітряної розвідки.
Так, "Спецтехноекспорт" бере активну участь у тендерах на поставку ряду країн надсучасних високотехнологічних радіолокаційних станцій. У 2015 році дочірнє держпідприємство поставило радіолокаційні станції українського виробництва двом країнам, що, в свою чергу, сприяє фінансування подальших новітніх розробок в Україні.
"Мова йде про дуже дорогих високотехнологічних системах повітряного спостереження вартістю в кілька мільйонів доларів. В Індонезії ми конкуруємо в цій сфері з відомими світовими лідерами ринку, такими як Фалес, Lockheed Martin", - цитує Барбула прес-служба "Укроборонпрому".
Як повідомив сьогодні генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романів, у кінці січня ЗСУ отримають першу серійну партію українських безпілотників виробництва заводу "Меридіан".
Влітку 2015 року "Укроборонпром" презентував новий сучасний БПЛА "Фурія".
Нагадаємо, ДГЗП "Спецтехноекспорт" - одна з найбільших компаній-спецекспортерів України у складі українського оборонного держконцерну. Спеціалізується на експорті та імпорті новітнього озброєння, військової продукції і технологій, а також техніки спеціального призначення. Тісно співпрацює з вітчизняними підприємствами, науково-дослідними центрами, конструкторськими бюро, а також державними і приватними компаніями з більш ніж 30 країн світу.