В Україну можуть не прийти мільярди потенційних інвестицій, - Раїд Бу Хамсін
"Арабський енергетичний альянс" прокоментував звинувачення у зв'язках з оточенням Януковича
Компанії "Кувейт Енерджі Юкрейн" та "Арабський енергетичний альянс Юей" ніколи не входили в сферу впливу будь-яких українських політиків, чиновників та бізнес-груп. Про це в інтерв'ю виданню "Бізнес" заявив президент ТОВ "Арабський енергетичний альянс" Раїд Бу Хамсін.
"У ЗМІ з'являються коментарі, що нібито наша компанія входить до сфери впливу міністра часів Януковича Едуарда Ставицького. Ми неодноразово висловлювалися з цього приводу - у 2004 році компанія "Рудіс" підписала договір спільної діяльності з "Укргазвидобуванням" терміном на 10 років. У 2010 році, коли власником компанії вже був "Кувейт Енерджі", нам довелося продати половину своєї частки в спільній діяльності і передати функцію оператора в СД українській компанії "Укрбуд", - зазначив він.
Як зазначив Раїд Бу Хамсін, в 2011 році, за позовом "Укргазвидобування", яке володіло 50% частки в СД, була зроблена спроба розірвати цей договір та виключити "Кувейт Енерджі Юкрейн" на підставі договору.
"Одночасно надійшли наполегливі пропозиції відступити свою частку в спільній діяльності українським компаніям за дуже низьку ціну. Компанія довела, що звинувачення на її адресу були надуманими, і в 2012 році договір був визнаний розірваним тільки з "Укрбудом". У цьому ж році його місце зайняв "Фаворит Систем", який, як стверджують ЗМІ, пов'язаний зі Ставицьким. Аж до входження до складу СД компанії "Фаворит систем" у серпні 2012 року, єдиними учасниками спільної діяльності були "Укргазвидобування" і "Кувейт Енерджі Юкрейн" ("Арабський енергетичний альянс Юей")", - заявив він.
Однак, за словами Ра'іда Бу Хамсіна, "Укргазвидобування" не передало здобуті в цей період вуглеводні на баланс СД, хоча після цього спільна діяльність успішно проводилася аж до травня 2014 року, коли закінчився термін договору.
"ПАТ "Укргазвидобування" так і не виконало судові рішення 2013 року, які залишаються в силі на сьогоднішній день, про передачу цих ресурсів, і проігнорувало виконавче провадження, відкрите для реалізації цього рішення. Той факт, що ми не змогли в той час отримати свою частку в спільному майні, ясно показує, що ні до пана Ставицького, ні до влади того періоду в цілому наша компанія не мала ніякого відношення", - підкреслив він.
При цьому він заявив, що компанія керується принципом ведення виключно господарської діяльності та утримується від участі у діяльності політичних чи олігархічних груп в Україні.
"Свої інтереси щодо захисту інвестицій ми відстоюємо виключно в юридичному полі, а також шляхом направлення пропозицій до Європейської Бізнес Асоціації і Американської Торгової палати в Україні, членами яких ми є. Для України зараз на кону не 231 млн грн, на кону мільярди потенційних інвестицій, які можуть прийти. А можуть і не прийти, якщо репутація країни в середовищі великих інвесторів буде зіпсована. Президент Петро Порошенко докладає чимало зусиль на міжнародній арені, щоб залучити в Україну інвестиції. Проте всі зусилля можуть бути нівельовані ситуаціями, подібними до нашої, оскільки ризики для бізнесу дуже великі", - підкреслив він.
Раніше "Укргазвидобування" заявило про спробу ТОВ "Арабський енергетичний альянс" заволодіти коштами компанії у розмірі 231,6 млн грн, що може нашкодити виробничій діяльності найбільшого газодобувного підприємства України.