Одним з учасників IoT-лабораторії "Майкрософт Україна" стане проект TechnoEyes
"Майкрософт Україна" на офіційному відкритті в Києві IoT-лабораторії (Internet of Things, IoT - "Інтернет речей") оголосила про результати відбору резидентів проекту, які будуть працювати над своїми ідеями в київському офісі компанії протягом наступних шести місяців. Про це повідомили у прес-службі IT-компанії.
Як зазначається, одним з учасників лабораторії стане проект TechnoEyes, автори якого займуться розробкою переносного пристрою для людей із проблемами зору - інфрачервоного сенсора відстані, щоб допомогти їм краще орієнтуватися на вулицях міста.
"Мета нашого проекту - створення переносного пристрою для людей з інвалідністю зору для допомоги їм у просторовій орієнтації. Ми всі знаємо, що ця проблема досить актуальна на сьогодні, й існує дуже мало речей, здатних замінити або хоч якось компенсувати людям зір. Ідея народилася ще у школі, там же я і почав розробляти перші прототипи. Завдяки лабораторії ми з командою сподіваємося розробити кінцевий прототип, що задовольняє всі бажання незрячих людей, і випустити його в масове виробництво", - зазначив творець проекту TechnoEyes Іван Селезньов.
Учасників проекту із близько сотні надісланих заявок визначало експертне журі, до якого увійшли представники компаній Intel, "Київстар", White Sales School і Playtestix - партнерів проекту. Загалом у лабораторії на постійній основі працюватиме 10 команд.
За підсумками відбору журі резидентами проекту стали наступні команди та ідеї:
1. Mechatronics - системи моніторингу та управління веб-інтерфейсами;
2. Onlizer - платформа для розробки і виконання програм у хмарі;
3. EPAM Systems - створення системи для моніторингу та аналітики якості повітря в офісних приміщеннях;
4. Horos robotics - спеціалізований медичний браслет для відстеження фізичних показників людини для побудови обґрунтованих з медичної точки зору рекомендацій із харчування і способу життя;
5. ЕлектроСіС - автоматизований модульний щит обліку і розподілу електроенергії для багатоквартирних будинків;
6. UA-Robotics - автоматизована екологічна система з дистанційним керуванням через Інтернет;
7. eNaturr - комплексне рішення по надання користувачам інформації про якість навколишнього середовища, її безпеки і можливим екологічним загрозам;
8. Мельниченко Олександр - система електронних цінників для роздрібної торгівлі;
9. TechnoEyes - переносна пристрій для людей з проблемами зору для допомоги у просторовій орієнтації;
10. Space Reality Experience - мікросупутник типу CubeSat, укомплектований широкоформатними камерами.
"Згідно з дослідженням IDC, у 2020 році обсяг світового ринку IoT-пристроїв складе 7,1 трильйонів доларів. Вважаємо, що Україна може використати свій потенціал у цьому напрямку. Відкриття лабораторії - ще одна з наших ініціатив в сфері підтримки IT-професіоналів, підприємців і розробників. Ми прагнемо до того, щоб створити більше можливостей для їх професійної реалізації в Україні", - заявила генеральний директор "Майкрософт Україна" Надія Васильєва.
В рамках роботи в лабораторії відібрані команди отримають стаціонарне робоче місце, можливість використовувати технології Microsoft у своїх проектах, тестувати ідеї на унікальних пристроях Intel, навчитися досліджувати ринок з допомогою фахівців Playtestix, використовувати 3G-інтернет і M2M-сервіси "Київстар", а також дізнатися у White Sales School, як правильно продати свої рішення.
Крім того, в усіх команд буде можливість познайомитися з компаніями, які допоможуть їм налагодити серійний випуск IoT-пристроїв, і замовниками, які шукають готові IoT-рішення.
Фото: IoT (Internet of Things)-лаборатория (Hubs.ua)
"Оптимізація міського середовища, створення ефективної системи управління міською інфраструктурою, вдосконалення систем виробництва, розподілу і споживання електроенергії - ось лише мала частина тих можливостей, які надають сучасні розробки з сегменту IoT. Щоб налагодити зв'язки з розширюється екосистемою розробників ПЗ і системних інтеграторів, необхідна участь не однієї, а декількох технологічних компаній, які в ході спільної роботи можуть запропонувати ринку комплексні рішення, покликані уніфікувати і спростити можливості для підключення та забезпечення безпеки Інтернету речей. У зв'язку з цим Intel, безумовно, підтримує ініціативу щодо створення лабораторії Інтернету речей спільно з Microsoft", - наголосив директор Intel в Україні, Білорусі та Молдові Дмитро Калита.
Для тих команд, які не змогли стати постійними учасниками проекту, передбачена можливість провести кілька годин за роботою над своїми рішеннями після попереднього узгодження часу з розкладом лабораторії.
Нагадаємо, у квітні МВС України і Microsoft підписали меморандум з кібербезпеки.