В Україні пройде перший тендер на зв'язок 4G
Про це йдеться в офіційному повідомленні прес-служби НКРЗІ
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) прийняла рішення про видачу окремих ліцензій на користування радіочастотним ресурсом на конкурсних або тендерних засадах. Про це за підсумками звітного засідання у п'ятницю повідомили у прес-службі НКРЗІ.
Як зазначається, це рішення стосується смуг радіочастот у перспективних для впровадження LTE-стандарту (зв'язок 4G) в діапазонах, термін дії ліцензій на користування якими закінчується і непродлен у відповідності з нормами чинного законодавства.
Зокрема, регулятор ухвалив рішення видати на конкурсній основі частоти в діапазоні 2,5-2,7 ГГц у деяких областях країни і загальнонаціональну ліцензію в діапазоні 2,3-2,4 ГГц.
НКРЗІ резервує частоти для впровадження LTE-технології http://www.nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=1015&language=uk
Posted by НКРЗІ on Thursday, April 7, 2016
Як повідомлялося, в лютому НКРЗІ затвердила контракт на впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні. Попередні результати наукових досліджень очікуються до листопада 2016, остаточні - у червні 2017, тоді як видача нових ліцензій планується на кінець 2017.
Так, консалтингова компанія Analysys Mason Limited (Велика Британія) займеться вивченням можливості використання перспективних діапазонів радіочастот під зв'язок четвертого покоління (LTE, Long Term Evolution) з лютого по жовтень. Вартість її послуг у рамках проекту з підготовки 4G-тендерів в Україні, згідно з інсайдерськими даними, складе понад 256 тисяч євро (плюс додаткові витрати не більше за 18 тис. євро).
Пізніше оператори зв'язку підписали договір про розробку 4G в Україні.
Нагадаємо, тендери на впровадження зв'язку 4G в Україні планується провести на початку 2018. Роботи з підготовки радіочастотних діапазонів для цієї технології НКРЗІ розпочала наприкінці минулого року.
Як повідомляв член Нацтелерадіо Сергій Костинський, розвиток 4G відкладається через зволікання з переходом на "цифру". Втім, за словами заступника голови Адміністрації президента України Дмитра Шимківа, замість впровадження технології LTE (4G) в Україні може бути відразу запущено зв'язок п'ятого покоління (5G).
Як зазначалося, якщо через кілька років - до моменту проведення такого тендера -на ринку з'явиться доступне комерційне обладнання 5G, то ліцензувати 4G (LTE) вже не матиме сенсу, і "цей етап можна буде просто перестрибнути".
Робочу групу із впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні було створено НКРЗІ 1 грудня 2015. До її складу увійшла "велика трійка" "Київстар", "МТС Україна" і "Астеліт", а також компанії "Інтернаціональні телекомунікації" (800 МГц), "Датагруп" (1,4 ГГц), "Інтелектуальні комунікації"/Giraffe (2,4 ГГц) і "Перший інвестиційний союз"/ПІС (1900-1920 і 1980-2000 МГц).
Раніше, в листопаді 2015 Кабмін затвердив план з впровадження 4G-зв'язку в Україні, згідно з яким тендери на право користування 4G заплановані на друге півріччя 2017. Перспективними є як "низькі" (700-900 МГц), так і "високі" діапазони (1800-2700 МГц).
Зв'язок 4G (від англ. fourth generation - четверте покоління - це покоління мобільного зв'язку з підвищеними вимогами, до якого прийнято відносити перспективні технології, що дозволяють здійснювати передачу даних зі швидкістю, що перевищує 100 Мбіт/з рухомим і 1 Гбіт/с стаціонарним абонентам.
Зазначимо, Глобальна асоціація постачальників мобільного обладнання (Global Mobile Suppliers Association) об'єднує такі мобільні системи, як GSM/EDGE/WCDMA-HSPA/HSPA +, LTE/LTE-Advanced і майбутніх постачальників 5G.
Нагадаємо, президент Порошенко підписав указ про початок підготовки до впровадження зв'язку 4G в Україні в липні 2015.
Як раніше стало відомо, кількість абонентів зв'язку 4G у світі перевищила один мільярд. Найбільш великим ринком LTE зв'язку є Китай з 386 мільйонами абонентів (тільки в четвертому кварталі приріст склав 84 мільйони). Другий за величиною ринок - Північна Америка з майже 237 мільйонами абонентів (частка на світовому ринку знизилася до 22,2%). Третій - європейський ринок, показник якого склав 14,8% від загального обсягу.