ua en ru

В Україні немає перепон для появи дешевого супутникового інтернету, - УДЦР

В Україні немає перепон для появи дешевого супутникового інтернету, - УДЦР Фото: супутниковий проектOneWeb може з'явитися в Україні (spaceboard.eu)

Супутниковий проект OneWeb стартує в 2018 році і покликаний забезпечити стовідсоткове охоплення земної кулі послугами широкполосного радіодоступу

В Україні відсутні будь-які технічні або інші принципові перешкоди для роботи проекту OneWeb, що передбачає покриття всієї земної кулі дешевим супутниковим інтернетом.

Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі Українського державного центру радіочастот.


За наявною у УДЦР інформації, супутниковий проект OneWeb стартує в 2018 році і покликаний забезпечити стовідсоткове охоплення земної кулі послугами широкполосного радіодоступу. Система передбачає виведення на низьку навколоземну орбіту понад 700 супутників, з яких одна половина буде знаходитися на висоті 800 км, а інша – на висоті 950 км (в 20 різних орбітальних площинах, щоб забезпечити послідовне покриття).

Для роботи абонентських пристроїв OneWeb будуть використовуватися смуги частот 10,7-12,75 ГГц (в напрямку "космос-Земля"), а також 12,75-13,25 ГГц і 14-14,5 ГГц (в напрямку "Земля-космос").

Як підкреслили в УДЦР, у Плані використання радіочастотного ресурсу України вищезазначені смуги частот, виділені під супутниковий зв'язок.

"З урахуванням вищевикладеного, на думку фахівців УДЦР, в Україні відсутні будь-які технічні або інші принципові перешкоди для впровадження послуг OneWeb", - зазначили в УДЦР.

У той же час у Росії цей проект ризикує не реалізуватися. Зокрема, за даними російського видання comnews.uk частоти, які потрібні для роботи абонентських пристроїв проекту зайняті в РФ супутниковою системою "Посланець", про яку майже нічого не відомо.

"Ні слова про "Гонець-ВЕБ" не змогла повідомити навіть сама "Супутникова система "Гонець". Виникає відчуття, що цей проект є фантомом, єдина мета якого - не дати в Росії частоти компанії OneWeb", - відзначає російське видання.

Нагадаємо, раніше американська компанія Google повідомила про намір витратити до 3 млрд доларів на будівництво супутників для інтернету.