Це свято заповнений різноманітними обрядами
Івана Купала традиційно відзначають в Україні у ніч з 6 на 7 липня. Це давнє язичницьке свято літнього сонцестояння, він символізує народження Купала - літнього сонця. Також він збігається з християнським святом - Різдвом Іоанна Предтечі.
Згідно з віруваннями, ніч напередодні Івана Купала - час ворожби, а також час, коли цвіте чарівний папороть. Зірвати її може лише чиста безгрішна душа про умови, що вона прийшла в ліс не з метою заволодіти чарівним зіллям. Квітка папороті рівно опівночі падає в руки, її відразу ж треба вкласти в свіжу рану на руці. Рана ця миттєво гоїться, а людина набуває знання й уміння неабиякого цілителя.
Поширене в ніч на Івана Купала ворожіння вінками по воді, тому купальську воду наділяли здатністю відкривати таємниці майбутнього, насамперед щодо подружнього життя.
Фото: ворожіння вінками по воді
Одним з головних символів свята є купальське вогнище, яке, згідно з віруваннями, мав очисними властивостями. Вогнище розпалювали пізно ввечері, навколо нього танцювали і співали. Дівчина, яка не підходила до вогнища, вважалася відьмою. Також, існує звичай дівчині і хлопцю стрибати через багаття, взявшись за руки. І якщо під час стрибка вони не розтиснуть руки, то це вважали явною ознакою їх майбутнього шлюбу.
Фото: купальське вогнище
Також вважається, що на Івана Купала особливими цілющими властивостями володіють трави. Але збирати їх потрібно неодмінно тільки до сходу сонця, поки не з'явилася роса.
Варто зазначити, що в Києві цього року свято Івана купала можна буде відзначити в Парку Київська Русь, Пирогові, "Мамаєвій Слободі", парку Дружби Народів, Гідропарку та на Трухановим острові.