Tech Today Hub представив топ-5 українських енергетичних проектів
Про це сьогодні повідомили у прес-службі мобільного оператора "Vodafone Україна"
Мобільний оператор "Vodafone Україна" і некомерційна організація NDI Foundation представили кращі практичні рішення української науки для підвищення енергоефективності в рамках платформи Tech Today Hub. Про це сьогодні повідомили у прес-службі компанії.
Як зазначається, представлення топ-5 найперспективніших проектів української енергетики відбулося під час експертної зустрічі за участю понад 100 представників бізнесу та науковців.
Зокрема, до презентації увійшли інноваційні українські проекти з виробництва енергії та енергоефективності, вітчизняні LED розробки і навіть футурологічні інноваційні проекти: електростанція на основі ланцюгової реакції водню, енергетична система управління локальними атмосферними потоками і навіть інноваційний пристрій для перетворення кінетичної енергії будь поточної середовища (повітря або вода) в електричну енергію.
Топ-5 найбільш цікавих і перспективних проектів української енергетики за версією Tech Today Hub:
1. Інститут металофізики ім. Курдюмова представив низькотемпературні плівкові нагрівачі "Мелта", в яких у якості резистива використовується аморфна металева стрічка завтовшки 17-20 мкм. Її унікальність відома фахівцям з електроніки, аерокосмічної і оборонної галузі, а тепер - і енергетикам.
Такі нагрівачі мають близький до 100% коефіцієнт перетворення, безпечні, економічні, надійні і не вимагають витрат на переоснащення приміщень, що обігріваються. Також інститут представив інвестиційний проект щодо запуску виробництва сучасних індуктивних компонентів і імпульсних блоків живлення на базі технології monoblock.
Світовий ринок високотехнологічного енергетичного обладнання (трансформатори, імпульсні блоки живлення) становить близько 15 млрд доларів. Унікальні українські технології дозволяють конкурентно представити Україну на цьому ринку.
2. Компанія "Кімо-Бізнес" представила генераторний комплекс нового покоління, якому немає аналогів у світі. Розробка дозволяє відмовитися від централізованого газо-, тепло- і електропостачання.
Комплекс дозволяє отримувати одночасно синтез газу, електроенергію, тепло і коксівний залишок (деревне вугілля або біовугілля - залежно від вихідної сировини). Такий комплекс може працювати на будь-якій органічній сировині, дуже економічний (навіть процес крекінгу не вимагає додаткової енергії) і екологічний: відсутність сірки і золи в отриманих продуктах.
3. NDI Foundation спільно з українськими розробниками та виробниками LED-продукції розробили і представили унікальний проект запуску в Україні LED-індустрії замкнутого технологічного циклу виготовлення LED-чіпів, LED-модулів і світлодіодної продукції.
На сьогодні світову потребу LED-продукції покрито приблизно на 35-40%. Причому 60% ринку займає китайська продукція низької якості. Інноваційні LED-технології українських учених: власний LED-чіп, більше 30 патентів і 20 know-how.
Розробки дозволять максимально скоротити імпорт LED-продукції до України, а це близько 100 мільйонів доларів на рік. Країна потребує заміни 90% звичайних ламп на LED-лампи, вказівних приладів, освітлення на автодорогах, аеропортах тощо. Реалізація проекту дозволить забезпечити енергоефективність країни та на 40% скоротити витрати.
4. Інститут проблем машинобудування НАН України представив проект спеціалізованих безтіньових LED-приладів. На сьогодні на ринку наявні тільки італійські, чеські, фінські, американські і китайські прилади. В Україні є технології, що дозволяють запустити власний конкурентний продукт
Також Інститут представив портативний прилад п'єзопрофілометр, що дозволяє знизити витрати газу при транспортуванні. Через неточності вимірювань втрат газу в газотранспортній системі Україна несе збитки в сотні мільйонів гривень. Пропонований прилад дозволяє усунути дану проблему. Проект вже має попередні замовлення від великих індустріальних компаній України.
5. Інститут вугільних технологій НАН України представив проект запуску установок десульфуризації, що дає ефективне рішення для забезпечення безперебійної роботи вугільних і мазутних котлів, зниження шкідливих викидів.
Згідно з директивами ЄС, Україна має знизити викиди у близько сорок разів, при цьому на сьогодні не працює жодна з установок з очищенню викидів.
Нагадаємо, в січні технологічна організація SocialBoost, фонд прямих інвестицій WNISEF, український "Майкрософт" і уряд України оголосили про запуск першого некомерційного інкубатора ІТ-проектів на основі відкритих даних 1991 Open Data Incubator.