Це пов'язано з необхідністю відповідати вимогам FIFA
Створення IT-інфраструктури для чемпіонату світу із футболу 2018 року і Кубка конфедерацій 2017 вимагатиме 14,7 млрд руб. Про це з посиланням на заяву міністра зв'язку Російської Федерації Миколи Нікіфорова повідомляє газета "Ведомости".
Як зазначив російський міністр, таку оцінку дала держкорпорація "Ростех", що розробляє системний проект інфраструктури для мундіалю, не уточнивши при цьому, яку саме частину фінансування буде покладено на федеральний бюджет РФ.
За словами Нікіфорова, бюджетні гроші російському уряду все ж будуть потрібні.
Зараз бюджет на інфраструктуру зв'язку для чемпіонату становить 5,7 млрд руб. "Цей обсяг на нашу системному проекту поки є недостатнім. Ми проводимо роботу з колегами з Міністерства фінансів та іншими зацікавленими органами для того, щоб правильно структурувати можливості фінансування", - пояснив глава Мінзв'язку РФ.
До кінця 2015 року фахівці "Ростеху" мали оцінити наявні ресурси операторів зв'язку, які можна було б використовувати для створення інфраструктури, і проаналізувати потребу у її розвитку, йшлося в повідомленні Мінкомзв'язку. Міністр вчора не уточнив, чи проводилася така оцінка.
Якщо будуть прийняті "контртерористичні поправки", які зобов'язують кожного оператора зберігати зміст розмов абонентів, їхнє виконання вимагатиме від "Мегафона" витрат у 200 мыльярдыв рублів і по жодні інвестиції в інфраструктуру до чемпіонату світу у цьому випадку не може йтися, зазначає представник оператора Юлія Дорохіна.
Своєю чергою, у Мінкомзв'язку РФ не уточнили, яка частка фінансування створення інфраструктури для чемпіонату світу припаде на операторів, а також не розкрили причин подорожчання проекту.
Водночас інфраструктура має відповідати всім вимогам FIFA, а для цього потрібно закуповувати імпортне обладнання та рішення, сертифіковані з боку FIFA, додав старший віце-президент компанії ZTE Тигран Погосян. Щоб підрахувати майбутні витрати, виконавець системного проекту - держкорпорація "Ростех" запитала комерційні пропозиції у всіх імовірних підрядників, пояснив він, нагадавши, що початковий кошторис розраховувався, коли долар коштував 30 російських рублів, а зараз він подорожчав практично вдвічі.
На посаді заступника гендиректора зі стратегічних питань "Мегафона" Погосян керував проектом оператора з будівництва інфраструктури сочинської Олімпіади. За його словами, він брав участь як експерт і в розробці системного проекту інфраструктури зв'язку для майбутнього чемпіонату світу.
Первісна цифра 5,6 млрд рублів не враховувала міжнародні норми і стандарти FIFA зі створення інфраструктури, погоджується джерело, знайоме із системним проектом. За даними видання, після аудиту мереж операторів і запиту комерційних пропозицій "Ростех" отримав ринкову оцінку вартості проекту з урахуванням вимог FIFA.
Найдорожча частина проекту - будівництво останньої милі фіксованого зв'язку до стадіонів, за яким здійснюватиметься телевізійна трансляція у високій чіткості (4К), сказав Погосян. Більш того, ці канали вимагають резервування, оскільки трансляція не має перериватися в жодному разі.
Як пишуть "Ведомости", представники інших россійских мобільних операторів - МТС і "Вимпелкому" - відмовилися від коментарів. Представник "Ростелекома" також не відповів на запит видання.
Нагадаємо, раніше в анексованому РФ українському Криму з'явився ще один мобільний оператор. Як повідомлялося, "КТК Телеком" побудував опорну мережу на півострові, але базові станції використовуватиме не свої, а конкурента - компанії "К-Телеком".