Після невдалих спроб через суди отримати у власність "Побузький феронікелевий комбінат" рейдери змінили тактику
. Тепер у єдиного в Україні підприємства, що виробляє в промисловому масштабі феронікель з бідних окислених руд нікелю є клон, не має ніякого відношення до Побузького феронікелевого комбінату, але зі співзвучною назвою - "Побузька феронікелева компанія", передають українські ЗМІ.
Редакції видання стало відомо, що у лютому група осіб провела нараду з питання "технічної організації виробництва титанового шлаку в умовах "Побузького феронікелевого комбінату", де від імені новоявленої "феронікелевої компанії" виступав екс-нардеп регіонал.
Зміст протоколу наради і положень, зазначених у ньому, говорить про плани рейдерів незаконно використовувати майно "Побузького феронікелевого комбінату", що належить європейському інвестору, зазначили ЗМІ.
Нагадаємо, за даними українських ЗМІ, за фактом реалізації схеми отримання контролю над ПФК вже порушено низку кримінальних справ. Але, незважаючи на те, що про існування групи осіб, яка намагається в збиток економіки України отримати контроль над підприємством відомо давно, реакції владних структур країни так і не послідувало. Більше того, тепер зловмисники втягують в свою протиправну діяльність відому в галузі фігуру Грищенка Г. С. (Заслужений діяч науки і техніки України, екс.зам. міністра промислової політики (2007-2010), курирував роботу ГМК). Судячи зі змісту протоколу Грищенко обгрунтовує для рейдерів технічну можливість використання поки ще не вкраденого рейдерами майна ПФК.
Як вже зазначалося раніше технічними фахівцями, використання в умовах ПФК іншої сировини, перепрофілювання можливе за умови вкладення величезних коштів, що рівнозначно будівництву нового заводу. Таким чином, створення зловмисниками видимості наукових досліджень служить ширмою для захоплення підприємства з його явними і негативними наслідками для регіону: зупинки і розграбування підприємства, пишуть ЗМІ.
За оцінками мера смт. Побугське Сергія Слободяника, рівень безробіття в селищі досягне "жахливих розмірів", адже сьогодні на ПФК працевлаштована 1/3 населення селища.
В цілому реалізація подібної схеми здатна призвести не тільки до втрати промислового потенціалу України, але і знижують інвестиційну привабливість країни, додали ЗМІ.