Швейцарські вчені замислилися над "перекладачем" з мови рослин
Щоб розшифрувати сигнали рослин, планується витратити близько 76 тисяч доларів
Швейцарська компанія Vivent SARL розробила девайс, який дозволяє людині почути "голос" рослин. Пристрій, що одержав назву PhytlSigns, вимірює напругу в рослинах за допомогою двох електродів, повідомляє онлайн-портал про індустрію перекладу Mozgorilla.
Як наголошується, один електрод поміщається в грунт, другий - прикріплюється до листа або стебла.
Рослина може "верещати" - це означає, що напруга змінюється. Чим вище за звучанням крики, тим швидше відбуваються зміни. Що вони означають, вчені поки не розгадали.
"Коли і чому рослина використовує електричні сигнали, а також їх роль в спілкуванні рослин, не дуже добре зрозуміло", - пояснює Герхард Обермейера, біофізик з Університету Зальцбурга в Австрії. Однак співзасновник Vivent Найджел Уоллбрідж збирається з'ясувати, що саме хочуть сказати рослини.
Щоб розшифрувати сигнали рослин, планується витратити близько 76 тисяч доларів. Дослідники сподіваються зібрати їх за допомогою краудфандінговой платформи Kickstarter серед тих, хто цікавиться наукою.
Наразі ж учені встановили, що напруга зростає під час поливу. Рослини також виявляли більше активності вранці - вони починають роздавати порушені вигуки і розгойдуватися.
Нагадаємо, напередодні в Амстердамі вигадали шпаківню, яка роздає Wi-Fi тільки в чистому повітрі.