Шимків: IT-фахівцям потрібно створити належні умови праці
Інакше вони через знищення національних інтересів будуть змушені емігрувати
Українським IT-фахівцям необхідно створити належні умови праці, інакше вони будуть емігрувати. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України (АПУ) з реформ Дмитро Шимків (екс-гендиректор Microsoft Ukraine) в інтерв'ю "Аналітичній службі новин".
"Зараз працює багато програм в Західній Європі, США, Канаді, до яких із задоволенням залучають наших фахівців. Тому очевидно, що спроби правоохоронних органів витіснити інтелектуальний потенціал українського суспільства за кордон - це знищення національних інтересів", - зазначив Шимків, додавши, що в АПУ накопичилися зауваження до правоохоронців: на яких підставах проводилися обшуки, чому не можна було скопіювати дані із серверів, адже закон передбачає таку можливість.
"Якщо у правоохоронних органів немає для цього ресурсів, то це вже їхня проблема", - наголосив заступник глави АПУ. За його словами, примітно, що для отримання дозволу на обшук чомусь обирають одні і ті ж суди.
Водночас Шимків нагадав правоохоронцям про застосування сили щодо співробітників компаній, де проводилися обшуки. "Коли до талановитих людей приходять "матроси залізняки" і намагаються працювати гебістськими методами, це неприпустимо. Такі дії впливають на імідж України, насамперед на можливість розміщення замовлень, не кажучи вже про те, що це прямий злочин проти надходження валюти до нашої країни", - поскаржився заступник глави АПУ.
В цілому, Шимків закликав вирішувати цю ситуацію правовими методами, адже Україна - цивілізована країна. "Якщо є постанова на обшук, правові підстави, - давайте сідати і розмовляти, а не трощити все і вилучати сервери. До того ж правоохоронці не розуміють, що на сучасному сервері може знаходитися не один сервер, а п'ятдесят. Тому там можуть бути дані, які не відносяться до справи", - роз'яснив заступник глави АПУ, пославшись також на міжнародні правові відносини щодо захисту персональних даних.
Щоб вирішити дану проблему, АПУ працює над юридичним документом, який закріпить пріоритет високих технології в розвитку України. При цьому, як наголосив заступник глави АПУ, і хоч в окремих компаніях обшуки справді були безпідставними, проте не завжди.
"Трапляється, що на серверах певних хостерів знаходяться сепаратистські сайти. При цьому вони знають про зміст таких сайтів і продовжують отримувати гроші за хостинг. В такому випадку вони автоматично стають співучасниками злочину і мають це розуміти", - пояснив Шимків, додавши, що такі факти є, і вони доведені: "Коли виникли проблеми, вони почали заявляти, що чиниться тиск на бізнес. Але тут насправді відбувається підміна понять".
Нагадаємо, за прогнозом IDC, внутрішній IT-ринок України знизиться на 42% у 2015 році.