ua en ru

Російський телеком-супутник "Експрес-АМУ1" виведено на цільову орбіту

Російський телеком-супутник "Експрес-АМУ1" виведено на цільову орбіту Фото: нічний запуск з Байконура (Facebook /Roscosmos)

Запуск ракети-носія "Протон" відбувся вночі з космодрому Байконур

Російський космічний апарат із супутником "Експрес-АМУ1" штатно відокремився від розгінного блоку "Бриз-М" на цільову орбіту заввишки майже 35,8 тис. кілометрів і був прийнятий на управління ФДУП "Космічний зв'язок". Про це вранці у п'ятницю 25 грудня повідомили у прес-службі Федерального космічного агентства РФ.

Як зазначається, це сталося через дев'ять годин після пуску ракети-носія "Протон-М" з розгінним блоком "Бриз-М" з космодрому Байконур у ніч проти сьогодні.

Згідно із заявою Роскосмосу, пуск відбувся в розрахунковий час, 24 грудня о 23:30 за київським часом. Розгінний блок і космічний апарат відокремилися від третьої сходинки "Протона" у штатному режимі.

Напередодні даний старт переносився на добу через несприятливі умови на Байконурі, де сила вітру перевищила допустимий поріг.

Супутник "Експрес-АМУ1" зроблений за замовленням підвідомчого Росзв'язку ФДУП "Космічний зв'язок". Апарат має масу близько 5700 кг і несе 70 антен ретрансляції, які працюють у двох діапазонах.

Передбачається, що супутник протягом 15 років надаватиме телевізійні послуги мовлення та забезпечувати для передачі даних широкосмуговий доступ до Інтернету як споживачам на території європейської частини Росії, так і жителям Африки на південь від Сахари.

Нагадаємо, раніше у грудні Росія вивела на орбіту військовий супутник "Космос-2513".

За добу перед цим українська ракета "Зеніт-2ЅБ" успішно вивела на земну орбіту метеосупутник "Електро-Л" №2 російського виробництва. Як повідомлялося, "Електро-Л" №2 є метеорологічним апаратом дистанційного зондування Землі, який забезпечуватиме многоспектральную зйомку всього диска Землі у видимому і інфрачервоному діапазоні.