Оператори в РФ забили на сполох про будівництво телеком-мереж до ЧС-2018
На їхню думку, узаконення нових антитерористичних поправок "імені Ярової" ставить під загрозу підготовку Росії до ЧС-2018
Підготовка інфраструктури мобільного зв'язку на території Російської Федерації (РФ) до проведення чемпіонату світу із футболу у 2018 році може виявитися під загрозою зриву. Про це з посиланням на заяву представників "великої трійки" російських операторів зв'язку пише "Комерсант" у номері #121 за 8 липня.
Як зазначає газета, мобільні компанії через прийняття "поправок депутата Ярової" змушені будуть писати телефонні розмови іноземних уболівальників, які відвідають матчі стадії плей-оф, оскільки норми набувають чинності з 1 липня 2018 - а значить, під їхню дію підпадуть, зокрема, така важлива категорія "іноземні вболівальники".
У "великій трійці", яка зобов'язана до 2018 року забезпечити зв'язком 700 тисяч споживачів, вважають, що прийняття нового закону ставить підготовку до ЧС-2018 під загрозу.
"Зміцнення лише інфраструктури кожного зі стадіонів, де буде проходити чемпіонат, - це десятки, а то і сотні мільйонів рублів. А гаманець під це, як і під виконання вимог закону, один", - прокоментував виданню ситуацію представник одного з найбільших операторів.
"У разі прийняття контртерористичних поправок в частині зберігання даних ні про які вкладеннях в інфраструктуру до ЧС-2018 не може бути й мови, так як нам доведеться витратити 200 млрд руб., Щоб виконати лише вимоги цього законопроекту", - підтвердили раніше озвучену позицію представники "Мегафона".
"МТС готова продовжувати діалог з урядом при підготовці постанови, в якому повинні бути визначені порядок, обсяг і терміни зберігання інформації", - повідомив представник компанії. За його словами, якщо реалізація зажадає від операторів інвестицій розміром в кілька трильйонів рублів, існує ймовірність, що вони не зможуть в таких умовах розвивати мережу для абонентів: будувати базові станції, розширювати мережі фіксованого зв'язку.
Крім того, це також може відбитися і на реалізації масштабних інвестиційних проектів, додав представник МТС.
Як повідомлялося, 7 липня президент Росії Володимир Путін підписав "антитерористичні закони" глави думського комітету з безпеки і протидії корупції Ірини Ярової та голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктора Озерова.
Друга частина пакета поправок стосується законодавства "Про зв'язок" і зобов'язує операторів зв'язку зберігати дані про листування і дзвінки користувачів протягом трьох років, а для інтернет-ресурсів - протягом року. Ще до підписання законів, витрати операторів на його виконання оцінювалися в кілька трильйонів рублів, що може привести до подорожчання послуг стільникового зв'язку в кілька разів.
Раніше Путін затвердив поправки Яровий, які посилюють відповідальність за терористичним і екстремістським статтями і доповнюють КК РФ новими складами злочинів:
- акт міжнародного тероризму,
- сприяння екстремістської діяльності і
- неповідомлення про злочин терористичної спрямованості.
Крім того, інтернет-сервіси будуть зобов'язані надавати на вимогу правоохоронних органів ключі для декодування повідомлень. Норма про зберігання змісту спілкування користувачів за півроку почне діяти з 1 липня 2018 року.
Нагадаємо, раніше про те, що будівництво телеком-мереж для ЧС-2018 з футболу в РФ подорожчало на 9 млрд рублів, з посиланням на заяву міністра зв'язку Росії Миколи Никифорова повідомила газета "Ведомости".