Один із законопроектів вносився в парламент "з голосу", і містить єдине послаблення для галузі – зменшення квоти з 37,5% до 35%.
Радіокомітет, що об'єднує українські радіостанції, просить народних депутатів доопрацювати проекти законів, які вводять квоти на україномовний контент на радіо, йдеться в повідомленні комітету на сайті Незалежної асоціації мовників.
У комітеті зазначають, зокрема, що один із законопроектів вносився в парламент "з голосу", і містить єдине послаблення для галузі – зменшення квоти з 37,5% до 35%.
Ще один законопроект, як зазначається в повідомленні, зменшує перехідний період при введенні квот з двох до одного року, хоча, на думку радійників, "за такий короткий термін база пісень національних виконавців не встигне суттєво поповнитися україномовними піснями".
Ще одне нововведення регулює не тільки мову музичних творів в ефірі, але і квоти на вживання мови провідними і дикторами, крім того там же є вимоги про озвучуванні телевізійних передач державною мовою. Така норма передбачає додаткову квоту, що становить 50% мови радіоведучих і 50% національного телевізійного аудіовізуального продукту.
"У зв'язку з вищевикладеним, ми просимо повернути обидва законопроекти на розгляд профільного комітету з тим, щоб відповідно до регламенту надати представникам як радіо, так і телеіндустрії можливість досліджувати нові положення цих проектів, оцінити їх можливий вплив на галузь та викласти свої зауваження", - зазначили в Радіокомітеті.
"Радіокомітет" входять два найбільших радіохолдинги – група ТАВР та "Український Медіа Холдинг" (УМХ), три мережеві рекламні агенції (Publicis Groupe, ADV Group (Initiative), Group M) та, у якості управляючого партнера, – Незалежна асоціація телерадіомовників.
Як повідомлялося, раніше в Раді підтримали законопроект за квотами українських пісень в радіоефірі