ua en ru

Держмоніторинг зафіксував понад 90 випадків тіньового телеком-бізнесу за тиждень

Держмоніторинг зафіксував понад 90 випадків тіньового телеком-бізнесу за тиждень Фото: мобільний радіочастотний моніторинг в Україні (прес-служба УДЦР)

Дві третини порушень пов'язані з організацією доступу до Інтернету без дозвільних документів

Фахівці ДП "Український держцентр радіочастот" виявили нові радіоелектронні засоби (РЕЗ), за допомогою яких здійснювався тіньовий бізнес з надання телекомунікаційних послуг. Про це повідомив начальник відділу мобільного радіочастотного моніторингу УДЦР Олег Самойленко в коментарі прес-службі держпідприємства.

Як зазначається, у період із 15 по 21 березня на території України зафіксовано 91 порушення користування радіочастотним ресурсом (РЧР).

З них 61 пов'язане з експлуатацією РЕЗ для доступу до мережі Інтернет без дозвільних документів, 30 - з порушенням правил експлуатації РЕЗ.
За словами Самойленка, найбільше порушень виявлено у Хмельницькій (14), Полтавській (13) і Дніпропетровській (9) областях.

"Характерною особливістю порушень в цих областях є те, що фахівці УДЦР зафіксували РЕЗ, яких раніше за відповідними адресами виявлено не було. Це може свідчити про те, що з'явилися нові незаконні схеми бізнесу", - йдеться в повідомленні.

Про виявлених правопорушників, які не дотримуються закону "Про радіочастотний ресурс України", УДЦР інформує Департамент державного нагляду НКРЗІ та Спільні координаційні комісії по запобіганню і виявленню порушень у галузі зв'язку.

За їхньої участі в період із 15 по 21 березня держпідприємство усунуло 13 незаконно діючих пристроїв (НДП), а також направило 24 попередження новим власникам незаконних РЕЗ про неправомірні дії.

Як повідомлялося, перешкоди для якості сигналу 3G створюють заборонені у Європі радіотелефони американського зразка. Відповідно до українського законодавства, використання таких пристроїв тягне за собою адміністративну, а в разі злісної непокори, і кримінальну відповідальність.