Прокуратура Німеччини підозрює у піратстві сервіс Kartina.TV
![Прокуратура Німеччини підозрює у піратстві сервіс Kartina.TV](https://www.rbc.ua/static/img/k/a/kartinatv_650x410.jpg)
Позов про порушення авторських прав до судових інстанцій подала Німецька футбольна ліга
Прокуратура німецького міста Франкфурт-на-Майні відкрила кримінальне провадження проти інформаційного сервісу Kartina.TV, який спеціалізується, зокрема, на ретрансляції російських телевізійних каналів. Про це з посиланням на Wiesbaden Kurier повідомляє газета "Ведомости".
Як зазначається, позов до судових інстанцій подала Німецька футбольна ліга (Бундесліга), що звинувачує Kartina.TV в порушенні авторських прав.
Поліція Німеччини обшукала центральний офіс компанії Kartina Digital, розташований у Вісбадені, та інші її структури. За інформацією франкфуртської прокуратури, сервіс Kartina.TV працює, проте його рахунки в німецьких банках заблоковано.
Якщо в ході слідства провину керівництва компанії буде доведено, суд може засудити його до позбавлення волі строком до п'яти років і (або) накласти штрафні санкції. У 2012 р. сервіс Kartina.TV вже потрапляв у поле зору Вісбаденської прокуратури за підозрою в піратстві, проте тоді слідство було припинено.
Німецькі ЗМІ у якості основного підозрюваного називають генерального директора Kartina Digital Андрія Рейха, який підтвердив, що компанія зараз перевіряється слідчими органами, однак не сказав, у чому саме суть скарги Бундесліги.
Як стверджує Рейх, на території Німеччини сервіс не вів трансляцію матчів німецького футбольного чемпіонату. Крім того, за його словами, банківські рахунки компанії не арештовано, а лише блоковано на час прокурорської перевірки.
Німецька футбольна ліга - не перший правовласник, який пред'являє Kartina.TV претензії щодо несанкціонованої ретрансляції контенту. Так, російські "Перший канал", "ВГТРК" і "CTC Media" звинувачують компанію в порушенні авторських прав і піратському використанні контенту телевізійних каналів "Росія 1", "Домашній", "Перший канал" і "Росія 24".
Зазначимо, що німецька Kartina Digital - керуюча компанія сервісу Kartina.TV, що пропонує доступ до понад 100 російських телеканалів. Понад 60% передплатників - в Німеччині, де російське телебачення дивиться кожен другий емігрант, зазначено в презентації компанії. Переглядати канали сервіс Kartina.TV пропонує за допомогою як телевізійної приставки, так і додатку на комп'ютері і мобільному телефоні. Доступ коштує 16,5-19,55 євро на місяць.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, боротьба з інтернет-піратством в Україні стала більш ефективною.