Правовласники США позиваються до українки на 18 млн дол. за музичне інтернет-піратство
Від мешканки Вінниці вимагають відшкодувати збиток за створення клонів музичного сервісу, закритого через порушення авторських прав
Американські правовласники подали колективний позов до суду на власників доменів-клонів раніше популярного музичного сервісу Grooveshark.com. Основним відповідачем у справі стала українка Віта Ткач, яка зареєструвала у травні 2015 року домени-клони на .io, .vc і .li, повідомляє Digitalmusicnews.
Як зазначається, від мешканки Вінниці вимагають відшкодувати збиток у розмірі 18 млн дол.
Музичний сервіс Grooveshark.com, яким володіє компанія Escape Media Group, проіснував майже 10 років, але у квітні був закритий через порушення авторських прав. У зв'язку з популярністю і наявністю широкої аудиторії, що нараховує десятки мільйонів користувачів, з'явилося безліч клонів Grooveshark, які згодом було закрито американськими студіями.
Однак Віта Ткач у відповідь на це перезапустила клони на нових доменах у Швейцарії. Піратський сервіс навіть розіслав декільком американським виданням заяви від імені Grooveshark про перезапуск проекту. Дизайн і торгова марка колишнього оригінального сайту було також скопійовано, йдеться у позові правовласників.
Кроком у відповідь став колективний позов до окружного суду Манхеттена (Нью-Йорк, США), поданий найбільшими американськими студіями 28 жовтня. Вони вимагають блокувати роботу піратських сайтів-клонів, якими, за їхньою інформацією, вінничанка Віта Ткач керувала з України.
Ткач, своєю чергою, ігнорує претензії позивача і не з'являється на слуханнях, тому американські компанії просять суд розглянути справу без участі Ткач. Свій збиток позивачі оцінюють у 18 млн дол.: 4 млн дол. за порушення авторських прав на торговельну марку, 0,4 млн дол. - за кіберсквоттинг і 13,3 млн дол. за порушення авторських прав щодо музичних треків.
Нагадаємо, раніше влада США висунула звинувачення у піратстві трьом українським сайтам: EX.ua, Kinogo.co і Extratorrent.cc (хоч походження останніх двох є суперечливим). Також до списку RIAA і MPAA потрапили російські сайти "ВКонтакте", Rapidgator.net, Rutracker.org, ряд європейських і азіатських ресурсів. Загалом асоціації назвали у своєму актуальному звіті 57 піратських сайтів.
Як повідомлялося, Кабмін пропонує Верховній Раді запровадити відповідальність за порушення авторських прав в Інтернеті.
Раніше, 21 жовтня уряд схвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет", який містить механізми протидії інтернет-піратству.