П'яте покоління рухомого зв'язку дозволяє передавати і приймати інформацію зі швидкістю 10 гігабіт на секунду
Уряд Японії прийняв рішення із 2017 фінансового року розпочати розробку повномасштабної системи мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G), який буде приблизно у 100 разів швидшим від існуючого. Про це з посиланням на місцеву газету "Іоміурі" повідомляє "ТАСС".
Як зазначається, працювати в загальнонаціональних масштабах система почне у 2020 році.
В даний час у Японії діє система мобільного зв'язку, яка відноситься до так званого покоління 3.9. З поточного фінансового року її почнуть замінювати на систему 4G, яка не буде принципово відрізнятися від вже існуючої.
Очікуване п'яте покоління рухомого зв'язку дозволить передавати і приймати інформацію зі швидкістю 10 гігабіт на секунду: у сто разів швидше, ніж сучасні системи. Наприклад, двогодинний відеофільм зараз потрібно завантажувати близько п'яти хвилин, а у пристрої із системою 5G на це піде лише кілька секунд.
Впровадження нової системи дозволить без втрати якості підключати до зв'язку одночасно мільйон пристроїв на площі в один квадратний метр. Зокрема, на футбольному стадіоні глядач зможе спостерігати на екрані смартфона або планшета за діями улюбленого гравця, залишаючись при цьому в оточенні вболівальників з такими ж пристроями.
Зв'язок п'ятого покоління дозволить стабільно отримувати інформацію в поїздах, які прямують зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину. Такий зв'язок планують використовувати в медичних цілях, наприклад при проведенні дистанційних хірургічних операцій.
Також пристроями 5G передбачається оснастити автомобілі, що дозволить точніше визначати їхнє місце розташування. Як мінімум, це допоможе боротися із заторами і запобігати ДТП.
Розробка зв'язку нового покоління вже повним ходом ведеться профільними компаніями, проте уряд Японії має намір залучити до цього процесу приватні фірми більш широкого кола, включаючи автомобілебудівні та кінокомпанії.
Раніше заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків заявляв про те, що для запуску 5G "можна перестрибнути" через технологію LTE. Нагадаємо, в лютому ЄС і Бразилія уклали угоду про розвиток 5G, тоді як відповідна мережа п'ятого покоління у Стокгольмі й Талліні запрацює до 2018. У січні дослідження в галузі зв'язку 5G розпочав Китай.
Відповідно до планів, перші комерційні 5G-мережі запрацюють, в тому числі в Китаї, орієнтовно у 2020. Для них визначено максимальну швидкість передачі даних - 20 Гбіт/с.