Втім, російський офіс Google наразі не має у своєму розпорядженні статистики щодо видалення інформації
Російські оператори пошукових систем почали обробляти запити щодо видалення інформації у зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2016 року законом РФ про "право на забуття" в Інтернеті. Про це з посиланням на дані інтернет-компаній повідомляє RNS.
Як зазначили у прес-службі Mail.ru Group, до компанії надійшла низка запитів на видалення інформації, за деякими з яких "інформацію було видалено".
При цьому Mail.ru Group підготувала спеціальну онлайн-форму для звернення, яка має містити в тому числі відомості про заявника, посилання на місце розміщення інформації, підстави для застосування закону з додатком підтверджувальних документів.
У прес-службі "Яндекса" повідомили, що відповідні запити надходили до компанії ще з минулого року. "Звернення про видалення посилань розглядає служба підтримки спільно з юристами компанії, на розбір кожної заяви новий закон відводить десять робочих днів. За результатами розгляду відповідь буде направлено на електронну адресу, яку вказав користувач у своєму зверненні", - додали у Yandex.
Водночас офіс Google в Росії поки не має у своєму розпорядженні статистики щодо запитів на видалення інформації, наголосили в компанії.
Нагадаємо, закон РФ про "право на забуття" в Інтернеті набув чинності 1 січня 2016 року, зобов'язавши операторів пошукових систем на вимогу громадян видаляти з видачі посилання на недостовірну та неактуальну інформацію щодо них. Відповідні поправки до ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" президент Росії Володимир Путін підписав влітку 2015 року.
Пізніше, наприкінці грудня Путін підписав закон про введення штрафів для операторів пошукових систем на 1 мільйон рублів за відмову за запитом видалити особисті дані з інтернет-пошуковика.
Протягом 10 днів оператор пошукової системи має розглянути заяву громадянина РФ і надати мотивування у разі відмови видаляти інформацію. Інтернет-пошуковики можуть вимагати у заявника документ, що засвідчує особу, у заяві має бути вказано конкретне посилання на інформацію з ПІБ, яку необхідно вилучити з результатів пошуку.
При цьому пошуковик не має право розкривати інформацію про звернення громадян. Якщо користувач вважає відмову у видаленні з пошуку інформації про себе необґрунтованою, він має право звернутися до суду. За невиконання закону операторам пошукових систем загрожує штраф, максимальна сума якого сягає 1 млн рублів.