ua en ru

Пентагон досі користується дискетами

Пентагон досі користується дискетами Фото: безнадійно застарілі "історичні" технології (BBC)

мериканські платники податків витрачають 61 млрд доларів на рік на підтримку застарілих технологій

Стратегічні ядерні сили США досі використовують створену в 1970-і роки комп'ютерну систему управління, де у якості носіїв інформації застосовуються 8-дюймові гнучкі диски. Про це сьогодні повідомляє профільне видання The Verge.

Як зазначається у спеціальній доповіді, підготовленій Рахунковою палатою при Конгресі США, американське Міноборони є одним з декількох федеральних відомств, де до цих пір застосовуються так звані "історичні" або, іншими словами, безнадійно застарілі комп'ютерні системи, які потребують термінової заміни.


Відповідно до оприлюдненого документа, американські платники податків витрачають 61 млрд доларів на рік на підтримку цих застарілих технологій. Ця сума втричі перевищує інвестиції у створення сучасних інформаційних і комп'ютерних систем.

Згідно з доповіддю, системи управління Пентагону, які зайняті координацією запусків міжконтинентальних балістичних ракет, польотів ядерних бомбардувальників і літаків-заправників, досі базуються на комп'ютерах моделі IBM Series-1, створених у 70-х роках минулого століття і використовують у якості зовнішніх носіїв інформації 8-дюймові дискети.

"Ця система залишається в експлуатації лише тому, що вона досі працює. У рамках вирішення проблеми старіння техніки ці носії інформації будуть замінені до кінця 2017 року на сучасні безпечні цифрові пристрої. Модернізація всіх систем управління ядерних сил стримування триває", - заявила представник Міноборони США підполковник Валері Хендерсон.

Як наголошує Рахункова палата США, Пентагон планує замінити дану комп'ютерну систему до кінця 2020. Схожа проблема існує і в американському Мінфіні, де досі застосовуються програми, створені за допомогою розробленої ще в 1950-х роках комп'ютерної мови Assembler.

Пентагон досі користується дискетами

Довідка РБК-Україна:

  1. Гнучкий диск, він же дискета, з'явився і завоював популярність наприкінці 1970-х років;
  2. Стандартна дискета діаметром 8 дюймів (200 мм) має ємність пам'яті 277,25 Кб, достатню для розміщення звукового файлу тривалістю 15 секунд;
  3. Для розміщення 32 Гб інформації, які можна записати на сучасну флешку, знадобиться понад 130 тисяч таких дискет;
  4. У 1980-х роках з'явилися та швидко стали стандартом мінідискети діаметром 3,5 дюйма, які вміщували 1,44 Мб даних;
  5. Компанія Dell припинила випускати персональні комп'ютери з дисководами під такі дискети лише у 2003 році. Дуже мало фірм досі випускають такі дисководи;
  6. Дискети, як і раніше, використовуються в деяких системах, створених у 1990-ті роки і дуже дорогих для негайної заміни.

Пентагон досі користується дискетами

Нагадаємо, раніше в Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів.