ua en ru

ПАТ "Вінницягаз" не вистачає близько 23 млн гривень для забезпечення роботи АДС

ПАТ "Вінницягаз" не вистачає близько 23 млн гривень для забезпечення роботи АДС Илюстративное фото (104.ua)

Щорічно для забезпечення роботи 23 відділень АДС ПАТ "Вінницягаз" потрібно не менше 50 млн гривень

Аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ "Вінницягаз" за перші 6 місяців поточного року виїжджала на виклики споживачів природного газу Вінницькій області майже 8 тис. разів. Це в середньому 45 аварійних заявок на добу. З них близько 85% пов'язані з витоками газу. Решта - з механічними ушкодженнями і несправністю газових приладів та обладнання. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Щорічно для забезпечення роботи 23 відділень АДС ПАТ "Вінницягаз" потрібно не менше 50 млн гривень. Так за 6 місяців 2018 року фактичні операційні витрати на фінансування експлуатаційних служб склали 23,2 млн гривень, а надходження від тарифу лише 13,7 млн гривень. Тому коштів, закладених на ці цілі в діючому тарифі, критично не вистачає.

Лише витрати на паливно-мастильні матеріали для потреб аварійно-диспетчерської служби в рік складають близько 5 млн гривень. Це 44% від загальної річної суми витрат на ПММ по підприємству. Аварійно-диспетчерської служби необхідно також своєчасно забезпечувати спеціальним обладнанням, всіма необхідними матеріалами та спецодягом.

"В роботі АДС, яка постійно пов'язана з небезпекою і ризиком, важливі професіоналізм і досвід персоналу. На сьогодні, на жаль, з-за низького рівня заробітної плати, нам все важче утримати фахівців. Ця важлива складова та інші витрати підприємства обов'язково повинні бути враховані при затвердженні регулятором тарифу на розподіл природного газу ", - каже голова правління ПАТ "Вінницягаз" Олександр Кривак.

Згідно з даними Державної служби статистики України середня заробітна плата працівника, зайнятого у промисловості України, в травні 2018 року склала 9387 гривень, тоді як на підприємстві - всього лише 6640 гривень Зазвичай це є негативним фактором, який сприяє високому показнику текучості кадрів і відтоку фахівців у даній сфері.

В 2017-2018 роках ПАТ "Вінницягаз" неодноразово надавало в НКРЕКП розрахунки економічно обґрунтованих тарифів, з урахуванням фактичних витрат на надання послуг розподілу газу, проте вони так і не були затверджені регулятором. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені збитки.