Середня заробітна плата працівників ПАТ "Харківгаз" з урахуванням податків в 2018 році склала 5,8 тис. гривень
Впродовж 2018 року через низьку тарифну заробітну плату, кількість вакансій в ПАТ "Харківгаз" збільшилась на 28%. На даний момент в компанії вакантні 510 посад. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Найбільш затребувані професії – слюсар аварійно-диспетчерської служби, слюсар з ремонту підземних газопроводів, газового устаткування, контролер, монтер із захисту газопроводів від корозії.
Середня заробітна плата працівників ПАТ "Харківгаз" з урахуванням податків в 2018 році склала 5,8 тис. гривень. В той же час, в промисловому секторі області цей показник становить майже 8 тис. гривень. Через наднизьку і неконкурентну зарплатню в поточному році ПАТ "Харківгаз" залишили близько 300 кваліфікованих фахівців.
"Це абсурд, коли люди, які щодня обслуговують мережі, зіткаються із небезпекою, готові ліквідувати будь-яку аварійну ситуацію не мають коштів щоб зібрати дітей до школи, придбати необхідні ліки, допомогти батькам-пенсіонерам. Мізерні зарплатні спричиняють невдоволеність та постійні сварки у родинах. Колектив компанії доведено до відчаю" - зазначила голова профспілки працівників ПАТ "Харківгаз" Ольга Василенко.
За останні півтора роки зросла кількість звільнень серед майстрів аварійно-диспетчерської служби, слюсарів з аварійно-відбудовних робіт, майстрів з експлуатації газових об’єктів, які звільняються з посад через низький розмір оплати праці. Навіть при заповненні вакансії, на підготовку такого рівня фахівців підприємство має витрати близько 3 років. Тільки після цього, новий працівник отримає необхідну кваліфікацію та зможе професійно виконувати газонебезпечні роботи. Але з таким розміром заробітних плат - заповнити вакансії неможливо.
Профспілка працівників ПАТ "Харківгаз" звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу ПАТ "Харківгаз" підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості області. Враховуючи ступінь напруги в колективі, фахівці компанії можуть або масово залишити підприємство та робочі місця або зупинити роботу і вийти з протестами на вулиці.