ПАТ "Чернівцігаз" продовжує втрачати кваліфікованих працівників
Основна причина плинності кадрів – неконкурентна оплата праці
Через низький рівень оплати праці з ПАТ "Чернівцігаз" йдуть висококваліфіковані спеціалісти. З початку року вже звільнились 85 фахівців, а неукомплектованість штату компанії досягла 19%. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Витрати на оплату праці працівників газорозподільної компанії закладаються в тариф на розподіл природного газу. Структура тарифу визначається та встановлюється НКРЕКП. З кінця 2016 року державний регулятор не переглядав витрати на заробітні плати працівникам компанії. Через це в тарифі "Чернівцігазу" не закладені кошти на збільшення розміру заробітної плати для понад тисячі працюючих.
Сьогодні середньомісячна зарплата персоналу ПАТ "Чернівцігаз" становить 6385 гривень, в порівнянні з 2017 роком вона зросла всього на 1133 гривень. В той час, коли середній рівень оплати праці у нафтогазовій галузі для спеціалістів з досвідом обслуговування газопроводів та їх обладнання складає більш як 10 тис. гривень на місяць.
Цьогоріч зріс відсоток плинності кадрів на підприємстві. Якщо ж неукомплектованість штату компанії у 2017 році складала 16%, то у 2018 році цей показник збільшився до 19%. На сьогодні в компанії нараховується 240 незаповнених вакансій, з яких 141 – технічного напрямку. Основна причина – неконкурентна оплата праці. До прикладу, слюсар "Чернівцігазу" отримує на 50% меншу заробітну плату, аніж працівник цієї спеціальності тепломережі чи обленерго в регіоні.
"Для ліквідації аварійних ситуацій, ремонту газових мереж та обладнання необхідно залучати висококваліфікованих спеціалістів. Однак, вже кілька років поспіль, ми вимушені констатувати, що "Чернівцігаз" залишають саме такі фахівці. І поки зарплати працівників компанії будуть фактично "заморожені" державним регулятором, ми не зможемо втримати кваліфікований персонал", - повідомила начальник управління з персоналу ПАТ "Чернівцігаз" Наталія Булат.
Відтік кадрів з ПАТ "Чернівцігаз" призведе до проблем з утриманням газопроводів у належному стані, виконанням програм з їх модернізації, а найголовніше - із забезпеченням безперебійного та безаварійного постачання газу споживачам Чернівецької області.