Павло Дуров прокоментував заяву майбтнього радника президента РФ з інтернет-економіки Германа Клименка
Месенджер Telegram не має наміру передавати російській владі закриту інформацію, включаючи листування користувачів. Так засновник соціальної мережі "ВКонтакте" Павло Дуров прокоментував нещодавню заяву засновника Інституту розвитку Інтернету (ІРІ), творця сервісу статистики LiveInternet і майбутнього радника президента Росії з інтернет-економіки Германа Клименка щодо популярного онлайн-сервісу.
"Проект як не видавав, так і не буде видавати особисті дані та ключі шифрування третім сторонам. Месенджер популярний серед десятків мільйонів користувачів на десятках ринків, і загроза блокування на одному чи двох із них не вплине на його політику конфіденційності", - написав Дуров на своїй VK-сторінці.
За словами IT-підприємця, у країнах Заходу не заборонено "безпечні способи спілкування". "Причина проста: технічно неможливо позбавити безпечного спілкування тільки терористів, не поставивши під удар особисте листування всіх законослухняних громадян", - пояснив творець "ВКонтакте" і Telegram.
Водночас Дуров певен, що, якщо російські правоохоронні органи отримають доступ до особистого листування громадян, це призведе до виникнення чорного ринку особистих даних, який дозволить прослуховувати росіян.
"Підтвердження цьому - поточна ситуація, коли за наявності коштів можна отримати доступ до телефонних переговорів будь-якого абонента російських операторів стільникового зв'язку", - додав він.
Напередодні 23 грудня Клименко в інтерв'ю телеканалу "Дождь" припустив, що у месенджера Telegram є два шляхи: або почати співпрацювати з владою, або бути закритим.
Перераховуючи країни, здатні на блокування веб-ресурсу в разі відмови його адміністрації надати коди доступу до листування користувачів, майбутній радник Путіна назвав США, Францію та Німеччину. З його слів, Вашингтон, Париж і Берлін діятимуть в інтересах забезпечення національної безпеки.
Раніше, 22 грудня на московському форумі "Інтернет-економіка 2015" президент РФ Володимир Путін запропонував Герману Клименку посаду радника з питань розвитку Інтернету. Незабаром Клименко відповів на це згодою.
Як повідомлялося, Telegram позиціонується на ринку мобільного контенту як захищений месенджер, творцем якого виступив засновник "ВКонтакте" Павло Дуров. Через месенджер за добу відправляється до 12 мільярдів повідомлень по всьому світу. Кількість активних користувачів онлайн-сервісу сягає 60 мільйонів людей.
Після серії терактів, що сталися ввечері 13 листопада в Парижі, адміністрація Telegram розпочала активну боротьбу з екстремістами угруповання "Ісламська держава" (ІДІЛ), які для скоєння злочину використовували месенджер.
Раніше у грудні колишній співробітник АНБ США Едвард Сноуден заявив, що поділяє думку авторитетного фахівця з інформаційної безпеки Томаса Птачека щодо надійності захисту Telegram. Зокрема, експерт наголошував, що популярний месенджер зберігає на своєму сервері по замовчуванню незашифрований текст кожного повідомлення кожного користувача, що коли-небудь було відправлено або отримане.
Як повідомлялося раніше, "ВКонтакте" розробляє власний мессенджер.