Оператор Vega зафіксував подвійне зростання крадіжок кабелю у 2015
За підсумками минулого року зафіксовано 2935 випадків пошкодження та крадіжки елементів обладнання
Кількість пошкоджень і крадіжок кабельно-провідникового обладнання телекомунікаційної групи Vega в усіх регіонах присутності зросла за підсумками року у 2,2 рази. Про це повідомили у прес-службі компанії.
Як зазначається, якщо за весь 2014 рік було зафіксовано 1313 випадків пошкодження та крадіжки кабелю, то минулого року ця цифра зросла до 2935 випадків, при цьому метраж викраденого кабелю збільшився у 2,4 рази.
"Це призвело до збільшення фактів ненаданих послуг інтернет-доступу, телефонії як фізичним, так і юридичним особам - абонентам компанії", - йдеться в повідомленні.
Особливо великі масштаби пошкоджень і крадіжок на кабельній мережі оператора зафіксовано в центрально-східному регіоні країни: кількість фактів пошкоджень і крадіжок у Дніпропетровській та Запорізькій областях збільшилася у 2,5 рази (1772 до 713) у 2015, склавши більше 60% від загального числа крадіжок по країні. Це відбилося передусім на абонентах, адже вкрадені 300 метрів кабелю могли забезпечувати зв'язком цілу вулицю.
"Сектор експлуатації Vega у Дніпропетровську протягом року працював у надзвичайному режимі - перевантаження із причини пошкоджень і вирізів кабелю склало 470%. Співробітники у Дніпропетровську і Запоріжжі відновлювали мережу без вихідних і свят та продовжують це робити. В першому пріоритеті на усунення пошкоджень - медичні та навчальні заклади, масові вирізи, через які страждає найбільше число клієнтів", - зазначила керівник відділу корпоративних комунікацій Vega Яна Петрова.
У зв'язку із цим телеком-оператор розвиває систему реактивних і превентивних заходів для боротьби з розкраданнями: співробітники закривають залізобетонними пробками телефонну каналізацію, зміцнюють підвальні приміщення, а також встановлюють сигналізацію. На тих ділянках мережі, де це можливо, мідний кабель замінюється оптичним волокном, що не представляє цінності для розкрадачів.
Крім того, в центральному регіоні співробітники Vega зібрали інформацію щодо незаконних пунктів прийому металобрухту. Дані матеріали передано до прокуратури Дніпропетровської області та ГУНП України.
Нагадаємо, прибуток телеком-групи Vega зріс до понад 86 мільйонів гривень за підсумками 2015.