На черзі - Ізмаїльський територіальний відділ рибоохорони
В Одеській області за результатами перевірки Західно-Чорноморського басейнового управління від виконання обов'язків на час проведення службового розслідування відсторонено 17 працівників Білгород-Дністровського управління рибоохорони. Про це повідомили у прес-службі Держрибагентства.
Від посади відсторонено начальника та першого заступника начальника Білгород-Дністровського управління рибоохорони, а також 15 інспекторів. "На час розслідування функції та обов'язки управління були передані Західно-Чорноморському басейновому управлінню і оперативній групі Головрибводу", - йдеться в повідомленні.
Як розповів глава Держрибагентства Ярема Ковалів, у планах відомства - масштабна реформа органів рибоохорони, яка буде схожа з нещодавно проведеною реформою в МВС по створенню "патрульної служби".
"Відповідні законодавчі ініціативи нами вже розроблені, але їх узгодження та запуск займуть кілька місяців, а загрузла в корупції галузь вимагає рішучих дій вже сьогодні. Тому перед усіма теруправліннями України стоїть однакова завдання - якісно змінити принципи роботи і викорінити корупцію в органах рибоохорони: припинити хабарництво і "кришування" інспекторами браконьєрів, отримання "мзди" з рибалок і незаконний вилов та реалізацію риби, особливо - осетрової", - додав Ковалів.
За його словами, в боротьбі проти корупції в Держрибагентстві розраховують на підтримку з боку Одеської ОДА та правоохоронних органів. "Ми провели кілька результативних зустрічей, у тому числі з головою Одеського МВС - Гіоргі Лорткіпанідзе, і досягли домовленостей про спільні заходи органів рибоохорони та міліції для виявлення браконьєрів і незаконного продажу риби", - уточнив Ковалів.
Нагадаємо, раніше Держрибагентство розробило 20 ініціатив для реформування галузі.