Через дефіцит коштів під загрозою опинилось фінансування робіт з підготовки газової системи регіону до опалювального сезону
За перші 6 місяців 2017 року обсяги розподілу природного газу ПАТ "Дніпропетровськгаз" склали 937 млн куб. м газу, що майже на 4 млн куб. м менше, ніж за аналогічний період 2016 року. Тому тарифна виручка компанії на 10 млн гривень менша, ніж торік. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Як зазначається, ситуація ускладнена тим, що розподіл газу на Дніпропетровщині скоротився через значне зменшення його споживання в промисловості, за рахунок якої субсидуються низькі тарифи на доставку газу для населення. У той же час населення, навпаки, наростило споживання газу. Через дефіцит коштів під загрозою опинилось фінансування робіт з підготовки газової системи регіону до опалювального сезону.
Падіння обсягів розподілу газу "Дніпропетровськгазом" сталося через скорочення його споживання в промисловості та підприємствами теплокомуненерго. Так, за перше півріччя промисловість зменшила споживання газу на 8,1 млн куб. м газу, порівняно з тим же періодом 2016 року, тепловики – на 11,4 млн куб. м.
Падіння обсягів розподілу газу в області негативно впливає на фінансовий стан "Дніпропетровськгазу". За перше півріччя тарифна виручка компанії скоротилась більш ніж на 10 млн гривень порівняно з минулим роком. Складність у тому, що розподіл газу на Дніпропетровщині скоротився через значне зменшення його споживання в промисловості, за рахунок якої субсидуються низькі тарифи на доставку газу для населення. У той же час населення, навпаки, наростило споживання газу, чому сприяла недосконала система субсидіювання. Враховуючи, що основним джерелом фінансування поточної діяльності та реалізації інвестпрограми є прибуток з тарифу, під загрозою зриву стоїть виконання запланованих робіт з підготовки мереж до зимового періоду.
"Відчутне зменшення обсягів розподілу природного газу, а з ним і дефіцит тарифної виручки саме в літній період, негативно впливають на діяльність компанії", - говорить комерційний директор ПАТ "Дніпропетровськгаз" Віталій Косенко. - Адже сезонність надходження коштів тарифу на розподіл, які залежать від обсягів споживання газу, не дає змоги компанії в повному обсязі профінансувати в літню пору всі заплановані заходи, а це майже 90% робіт з обстеження, ремонту та профілактики газорозподільної системи області".
Саме сезонність споживання палива, коли влітку воно в середньому зменшується на 70,5% порівняно із холодними місяцями ускладнює становище фінансування поточної діяльності компанії. Так, на Дніпропетровщині у січні цього року обсяг розподілу газу підприємствам ТКЕ сягнув 46,5 млн куб. м газу, натомість у липні він становив лише 8 тис куб. м. Схожа статистика майже в усіх категоріях споживачів. Як результат, у теплі місяці року зменшення споживання газу призводить до скорочення тарифних надходжень майже у 6 разів, однак кошти на обслуговування газових мереж потрібні постійно.
Аби уникнути проблем з утриманням газопроводів у належному стані, виконанням програм з їх модернізації, а найголовніше, із забезпечення безперебійного та безаварійного постачання газу нашим споживачам, необхідно забезпечити стабільність надходження коштів з тарифу. Для цього необхідно ввести плату за потужність, яку варто відокремити від загальної вартості природного газу.