Середній рівень заробітної плати у "Львівгазі" на 40% менший ніж по енергетичній галузі області
За 8 місяців 2018 року з "Львівгазу" звільнилось 9% персоналу, а це 320 працівників. Основна причина втрати кваліфікованих кадрів - низькі зарплати на підприємстві. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Середній рівень заробітної плати в ПАТ "Львівгаз" на 40% менший ніж по енергетичній галузі Львівської області. До прикладу середня зарплата працівників компанії становить 6400 гривень, в той час як середня оплата праці по промисловості області - 9000 гривень. Саме через низький рівень оплати праці в ПАТ "Львівгаз" кваліфіковані та досвідчені працівники шукають іншу, більш оплачувану роботу. Окрім того, у нашій області ця проблема загострюється й за рахунок спрощення правил виїзду в країни Євросоюзу.
Витрати на оплату праці працівників газорозподільної компанії закладені в тарифі на розподіл природного газу, котрий є лише складовою ціни на газ. Структура тарифу визначається та встановлюється НКРЕКП. З кінця 2016 року державний регулятор не переглядав витрати на заробітні плати працівникам компанії, а за цей період вже двічі переглядався розмір мінімальної заробітної плати.
"При такій великій кількості роботи, а також низькій оплаті, відбувається значний відтік кваліфікованих кадрів з підприємства. Компанії постійно бракує фахівців робітничих професій. Тому, подальша їх втрата ставить під загрозу забезпечення безаварійної та безперебійної роботи системи газопостачання Львівщини. Якщо НКРЕКП не встановить нам обґрунтовані тарифи, які зможуть забезпечити належну оплату праці працівників, то коли станеться витік газу чи будь-який інший аварійний виклик – на нього ніхто не приїде і не локалізує. Бо працювати буде нікому. Наразі усі наші звернення ігноруються", - наголошує Голова Профкому ПАТ "Львівгаз" Сергій Копанічук.
Відтак, профспілка працівників ПАТ "Львівгаз" в черговий раз звертається до НКРЕКП та уряду із вимогою врахувати в тарифі на розподіл природного газу підвищення зарплат газовиків, до рівня середнього по промисловості. У випадку подальшого ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту.