На сьогодні дефіцит кадрів складає 13,4%, наразі залишаються відкритими 244 вакансії
З початку 2018 року з ПАТ "Хмельницькгаз" звільнилося 325 працівників. Головною причиною є низький рівень заробітної плати, який на 45% менший середньої зарплати в енергетиці у Хмельницькій області. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Середня зарплата працівників у "Хмельницькгазі" становить лише 5,9 тис. гривень, через що у минулому році з компанії звільнилось біля 300 висококваліфікованих спеціалістів. На сьогодні дефіцит кадрів складає 13,4%, наразі залишаються відкритими 244 вакансії.
Серед них такі найбільш затребувані спеціальності - слюсарі з експлуатації та ремонту газового обладнання, електрогазозварники, монтери, майстри, інженери, водії та ін. Невідповідний до цього розмір заробітної платні, змушує працівників переходити на більш оплачувану роботу в інші компанії або виїжджати за кордон. В результаті відтік кадрів у ПАТ "Хмельницькгаз" з початку 2017 року склав перевищив 27%.
"Перед початком опалювального періоду, ми вкрай стурбовані ситуацією, коли кваліфіковані, з багаторічним досвідом фахівці йдуть від нас, а молоді спеціалісти не мають бажання працювати з таким рівнем оплати праці", - говорить технічний директор Олександр Лоб.
Наразі єдиним джерелом фінансування витрат ПАТ "Хмельницькгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений державним регулятором – НКРЕКП, тариф на розподіл газу. Однак, ще з початку 2017 року НКРЕКП не переглядало тариф компанії. А неодноразові звернення з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії держрегулятором були проігноровані.
"Наша мета – не підвищення ціни на газ; потрібно лише перерозподілити складові в існуючій ціні газу в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємствам, - наголосив на нещодавній прес-конференції голова профспілки газових господарств України Сергій Копанічук. – Тому тільки таке рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки у газовій галузі".
Профспілкова організація ПАТ "Хмельницькгаз" в черговий раз звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня, середнього по промисловості. У випадку ігнорування вимог профспілок, працівники галузі напередодні опалювального сезону вимушені будуть почати акції протесту.
В нинішній складовій тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати. Тому при діючій ціні газу 6,96 гривень/куб.м - "Хмельницькгаз" отримує в середньому лише 51 копійку. Наразі критична ситуація з відтоком кадрів спостерігається у всіх газових компаніях держави, в яких з початку року звільнилося вже понад 5,5 тис. професійних фахівців.