ua en ru

Через низький рівень заробітної плати з "Івано-Франківськгазу" звільнилося 14% фахівців

Через низький рівень заробітної плати з "Івано-Франківськгазу" звільнилося 14% фахівців Ілюстративне фото (104.ua)

Уже сьогодні на підприємстві вакантними є 20% робітничих професій

З початку 2018 року з ПАТ "Івано-Франківськгаз" звільнилося 350 працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 32% менший від середньої зарплати по галузі. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Середня зарплата прикарпатських газовиків складає 6,5 тис. гривень, в той час, як середньомісячна зарплата по галузі в області становить – 9,6 тис. гривень. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу.

Через низький рівень заробітної плати з "Івано-Франківськгазу" звільнилося 14% фахівців

Уже сьогодні на підприємстві вакантними є 20% робітничих професій. Це слюсарі, зварники, монтери - люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу.

"Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу не вистачає близько 50 фахівців, ще 60 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій, збільшується навантаження на працівників, а зарплата незмінно залишається низькою", – каже технічний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. З діючої ціни природного газу для населення в розмірі 6,96 гривень за м куб. газорозподільна компанія отримує лише 85 копійок. Із них лише 32 копійки спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників тощо.

Підвищити тариф не збільшуючи ціну на газ можна, кажуть газовики. Достатньо лише перерозподілити її складові. Без внесення змін в структуру тарифу та забезпечення гідного рівня оплати праці стане неможливе подальше втримання фахових спеціалістів.

Наразі усі звернення газорозподільних підприємств України до НКРЕКП щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ, залишаються без розгляду.

Профспілка працівників ПАТ "Івано-Франківськгаз" в черговий раз звертається до НКЕРКП та Уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня середнього по галузі.