Нацрада роздала радіостанціям частоти в регіонах
З виставлених на конкурс 39 частот FM та УКФ-діапазонів регулятор розподілив 38
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 31 березня підбила підсумки оголошеного 12 січня конкурсу на вільні радіочастоти, передає власкор РБК-Україна.
З виставлених на конкурс 39 частот FM і УКФ-діапазонів регулятор розподілив 38.
Найбільше частот за підсумками конкурсу – 17 в ФМ-діапазоні – виграла Національна телекомпанія України (перший канал "Українського радіо" УР-1): у Дніпропетровську, Нікополі та Кривому Розі Дніпропетровської області, Краматорську і Маріуполі Донецької області, Бердичеві Житомирської області, Мукачевому Закарпатської області, Бердянську та Мелітополі Запорізької області, Первомайську Миколаївської області, в Лубнах Полтавської області, місті Корець та селі Копань Рівненської області, Охтирці Сумської області, Жашкові Черкаської області, Прилуках, Корюківці та селі Загребелля Чернігівської області.
Загалом на цей конкурс НТКУ подала заявки на 20 частот для розвитку мережі "Українського радіо". Їй не вдалося перемогти у Косові Івано-Франківської області (там частота дісталася компанії РАЇ, яка пообіцяла відмовитися від іншої частоти, яку вона зараз ділить навпіл з НТКУ - на користь НТКУ, в Борзні Чернігівської області (там виграла місцева комунальна радиоредакция) і в Корюківці Чернігівської області (там Нацрада віддав перевагу комерційної радіомережі "Хіт ФМ").
Також 20 заявок на конкурс подало християнське радіо адвентистів сьомого дня "Голос надії" (ТОВ "Телевізійний канал "Надія"). Нацрада проголосувала за чотири з них: УКХ-частоти в Черкасах, Олевську Житомирської області, Сараті Одеської області та Вовковинцях Хмельницької області.
По сім заявок на конкурс подали християнські радіостанції "Еммануїл" (ТОВ "ТРК "Еммануїл") і "Марія" (ТОВ "ІФ медіа-груп"). За підсумками конкурсу радіо "Еммануїл" отримало три УКХ-частоти в Дніпропетровську, Запоріжжі та Чернігові, а радіо "Марія", яке є членом світової родини однойменної католицької радіомережі, виграло дві УКХ-частоти у Львові та Хмельницькому. Радиохолдинг "Тавр медіа" претендував на три ФМ-частоти і приріс двома з них: радіо "Мелодія" виграло в Олександрії Кіровоградської області, а "Хіт ФМ" - у Корюківці Чернігівської області. ТРК "РАІ" отримала дві ФМ-частоти в Верховині і Косові Івано-Франківської області – обидві, на які подала заявки. Київське ТОВ "Редакція газети "Все про бухгалтерський облік", яке запропонувало на конкурс концепцію нової радіостанції української музики "Яскраве радіо", здобуло дві частоти в УКХ-діапазоні з трьох, на які претендувало, у Києві та Вінниці.
"Громадське радіо", яке в минулому році завоювала п'ять частот на конкурсі Нацради та ще п'ять тимчасових дозволів на мовлення в зоні АТО, на цей раз подало заявки на чотири частоти. За підсумками конкурсу "Громадське радіо" отримало одну УКХ-частоту в Дніпропетровську і одну ФМ-частоту в Шполі Черкаської області.
Миколаївське ТОВ "Коледж преси та телебачення"п редставило на конкурс концепцію "Студентського радіо новин" і виграло УКХ-частоту в Миколаєві – єдину, на яку претендувало. "Радіо Можливість" (ТОВ "ТРК "Можливість") з міста Слов'янська Донецької області виграло одну УКХ-частоту в Одесі, хоча в цілому на конкурс подало вісім заявок. Дві ФМ-частоти в результаті конкурсу дісталися комунальним радіокомпаніям: в селі Копань Рівненській області – редакції районного радіомовлення Млинівського районної ради Рівненської області; в місті Борзна Чернігівської області – редакції Борзнянського районного радіомовлення.
Найбільше заявок на конкурс – 24 – подало новостворене ТОВ "ТРК "Теос" з концепцією релігійного радіо "Теос". Але члени Нацради не дали йому жодної частоти, оскільки вважають, що ця компанія пов'язана з однойменною російською радіостанцією.
Компанія холдингу Business Radio Group – ТОВ "Українська радіо група" - вийшла на конкурс з концепцією нового радіо "Шлягер", подавши 11 заявок. Але на засіданні Нацтелерадіо представники компанії не прийшли, тому ніякої частоти їм не дісталося. Також 11 заявок подала, не отримавши в підсумку ні однієї частоти, "Радіо Ера ФМ". Компанію представляв головний редактор Віталій Дикий, який розповів про плани "Радіо Ера" розширити свою мережу і підтвердив Нацраді, що зараз в радіокомпанії відбувається перезапуск, зміна штатного розкладу, а до роботи залучені у тому числі російські консультанти.
Також без частот за підсумками конкурсу залишилися західноукраїнська мережа "ФМ Галичина" (подала чотири заявки), радіо "Шансон" холдингу Business Radio Group (одна заявка), новостворене ТОВ "Фірма РК" з Кривого Рогу (одна заявка), комунальна ТРК "Рудана" з Кривого Рогу (одна заявка), ТРО "Маріупольське телебачення", що належить "Метінвесту" (одна заявка), львівська ТРК "Львівська хвиля" (одна заявка), редакція Верховинського районного комунального радіомовлення "Вісті Верховини" (одна заявка), ТРК "Скіфія ФМ" з Олександрії Кіровоградської області (одна заявка) та ПП "Ре-мих" зі Шполи Черкаської області (одна заявка).
Водночас на УКХ-частоту в селі Солобківці Хмельницької області не надійшло жодної заявки на конкурс, тому ця частота залишилася для наступних конкурсів.
Нагадаємо, цифрове радіомовлення в Україні з'явиться не раніше 2025.