Згідно з доповіддю Gartner, ринок Східної Європи скоротився через коливання курсів валют
Світовий ринок серверів у III кварталі 2015 року виріс у штучному і грошовому вираженнях, однак не всі регіони показали однакову динаміку. Про це повідомили у прес-службі американської IT-компанії Gartner, Inc. (NYSE: IT).
Як зазначається, у Східній Європі, Японії та Латинській Америці у грошовому вираженні ринок скоротився через коливання курсів валют.
На світовий ринок за 9 місяців було поставлено 2,8 млн серверів, що на 9,2% більше, ніж за аналогічний торішній період. У грошовому вираженні ринок виріс на 7,5% - до 13,5 млрд доларів.
Зокрема, всі регіони продемонстрували позитивну динаміку за III квартал, за винятком Східної Європи, Японії та Латинської Америки, де у грошовому вираженні ринок скоротився на 5,8%, 11,7% і 24,2% відповідно.
Як зазначили аналітики, у грошовому вираженні продажі знизилися насамперед на хвилі коливань курсів валют. Найбільш високий зріст, причому як у штучному, так і у грошовому вираженні, продемонстрував Азіатсько-Тихоокеанський регіон: поставки сюди збільшилися на 23,8%, а виручка вендорів підскочила на 25,4%.
Лідером світового ринку серверів в грошовому вираженні залишилася Hewlett-Packard (HP). Виручка компанії в цьому сегменті в III кварталі досяг 3,7 млрд доларів, що дозволило їй зайняти частку 27,3%.
Виручка у звітний період виросла в усіх постачальників із топ-5, за винятком IBM, у якої вона просіла на 42,8%. Причина - продаж бізнесу з випуску серверів на архітектурі x86 компанії Lenovo. Продажі серверів IBM з архітектурою RISC знизилися на 3,1%, тоді як продажі мейнфреймів зросли на 15%. Без урахування сегмента x86 компанія наростила виручку на 5,1%.
У штучному вираженні перше місце також належить HP. Компанія збільшила поставки за 9 місяців на 7,7% - до 613,1 тисяч систем. Частка ринку у штучному вираженні склала 22,2%, приблизно стільки ж, скільки і рік тому.
Зростання поставок в III кварталі продемонстрували всі вендори з п'ятірки лідерів. Найкращий результат показала Lenovo, наростивши поставки на 183,2%. Втім, у грошовому вираженні вендор також показав найбільше значення зростання - 545,2%.
Крім того, сегмент серверів з архітектурою x86 виріс на 9,2% у штучному і 9,7% у грошовому вираженні. Сегмент серверів з архітектурою RISC/Itanium під управлінням Unix показав зростання на 1,1% у штучному вираженні, а в грошовому - зниження на 11,5%. Сегмент серверів на базі інших архітектур (переважно це мейнфрейми) продемонстрував зростання 3,5% у грошовому вираженні.
Нагадаємо, як повідомлялося, український IT-ринок розпочне "прокидатися" наступного року.