Більшу частину коштів було викрадено за межами пострадянського простору
Російськомовні кіберзлочинці вкрали понад 790 млн дол. за чотири останні роки. Про це з посиланням на дослідження особливостей кіберзлочинів, вчинених росіянами та жителями країн колишнього СРСР, повідомили у прес-службі "Лабораторії Касперського".
Як з'ясували фахівці, велику частину коштів було викрадено за межами пострадянського простору.
Експерти компанії дійшли висновку, що за останні чотири роки російськомовні хакери викрали понад 790 млн дол.
Згідно з оцінкою експертів, загалом за чотири роки більше 1 тис. росіян і жителів сусідніх держав брали участь у кіберзлочинах. При цьому злочинці здійснювали розкрадання як у своїх країнах, так і у США, Європі, Австралії та інших державах. Більшу частину коштів, 500 млн дол., було вкрадено за межами пострадянського простору.
Із 2013 р. до середини 2015 р. у Росії 459 осіб було засуджено за ст.272 (неправомірний доступ до комп'ютерної інформації) і ст.273 (створення та поширення шкідливого ПЗ). При цьому тільки 21 злочинець був засуджений до реального позбавлення волі.
За три роки правоохоронні органи різних країн світу затримали 160 громадян Росії і сусідніх держав, яких підозрюють у здійсненні фінансових кіберзлочинів.
Як наголошують експерти, кіберзлочинами займаються як одинаки, так і організовані групи, чисельність яких доходить до 40 осіб. Учасники таких об'єднань виконують певні ролі. Хакери можуть відповідати за створення шкідливих програм, безпосередню крадіжку грошей і їх переведення в готівку, а також переведення викрадених коштів на рахунки шахраїв.
Зараз у російськомовному середовищі налічується близько 20 лідерів різних хакерських угруповань, велику частину з них не спіймано.
Російськомовні кіберзлочинці, на відміну від багатьох своїх іноземних побратимів, не зациклюються лише на локальних цілях. "Вони справді є проблемою світового масштабу, і ми вважаємо, що вихідна від них загроза буде тільки зростати найближчим часом. Цьому, зокрема, сприяє девальвація рубля", - зазначив керівник відділу розслідування комп'ютерних інцидентів "Лабораторії Касперського" Руслан Стоянов, додавши, що єдиним способом протидії кіберзлочинцям є об'єднання зусиль правоохоронних органів, фахівців в галузі інформаційної безпеки і представників фінансового сектора.
За даними Center for Strategic and International Studies, збиток світової економіки від кіберзлочинності в 2014 році склав 445 млрд дол. При цьому, як з'ясувала компанія Akamai, 4,3% атак проводяться російськими хакерами.
Нагадаємо, напередодні хакери Anonymous розпочали публікувати персональні дані прихильників ІГІЛ. Завдяки діям інтернет-активістів на даний момент заблоковано 5,5 тис. пов'язаних з "Ісламською державою" твіттер-акаунтів, йдеться в офіційному Twitter операції Anonymous проти ІД.
Раніше угруповання Anonymous оголосило війну терористичній "Ісламській державі".