За словами радника Путіна, не можна використовувати тільки методи КНДР щодо обмеження поширення інформації
Федеральний закон РФ про вічне блокування інтернет-доменів призвів більше до пропаганди торрент-трекерів, ніж до вирішення проблеми електронного піратства. Про це заявив радник президента РФ з інтернету, засновник онлайн-сервісів Liveinternet і Mediametrics Герман Клименко в рамках засідання в адміністрації президента РФ з авторських прав, повідомляє "Громадське телебачення Росії".
Як зазначив Клименко, не можна використовувати тільки методи обмеження поширення інформації Північної Кореї.
"Відомий закон про вічне блокування доменів було прийнято без консультацій з нашою галуззю і призвів більше до пропаганди трекерів, ніж до вирішення завдань", - пнаголосив радник Володимира Путіна з питань інтернету.
Нагадаємо, як повідомляла громадська організація "Роскомсвобода", в числі наслідків вічного блокування веб-сайтів - обмеження доступу російських інтернет-користувачів до законної і правомірної інформації, доступу до творів, правовласники яких не заявляли про захист своїх прав у формі блокування всього сайту, до творів, що перейшли в суспільне надбання тощо.
За словами Клименка, також недоцільним є і блокування сайтів, які публікують поради щодо самолікування, що може спричинити за собою відхід даних ресурсів у тінь.
"Шлях заборони - не дуже правильний. Щойно ми закриємо сайти, де лікарі консультують пацієнтів, ми відразу отримаємо закриту сферу, про яку навіть не будемо знати", - сказав він напередодні в ході круглого столу "Інтернет на службі у лікаря", додавши, що досі не є зрозуміло, хто і за якими критеріями міг би оцінювати, завдає той або інший сайт з порадами щодо лікування шкоди користувачам, і приймати рішення про блокування.
На думку радника президента, було б правильніше, якби лікарі "комунікували з людьми в інтернеті", тобто висловлювали свою думку про правильність чи неправильність будь-якої поради, що стосується самостійного лікування.
Нагадаємо, раніше радник Путіна з інтернету спростував зв'язку з нелегальним торрент-трекером Torrnado. Нагадаємо, історичне рішення про блокування RuTracker набуло чинності в Росії 22 січня, а незадовно до цього влада РФ заблокувала ще 13 торрент-трекерів, зокрема Rutor.org.