Незабаром після запуску перша ступінь носія здійснила зворотне приземлення на мисі Канаверал
Усі 11 комерційних супутників зв'язку, запущених сьогодні вночі ракета Falcon 9 з американського космодрому у штаті Флорида, було незабаром успішно виведено на орбіту. Про це у вівторок, 22 грудня, заявив глава компанії SpaceX Елон Маск у своєму Twitter.
"Всі 11 супутників виведено на цільову орбіту, а перша ступінь Falcon зворотно приземлилася на мисі Канаверал. З поверненням, дитинко!" - написав американський винахідник.
Модернізована ракета заввишки із 23-поверхову будівлю Falcon 9 стартувала з мису Канаверал сьогодні о 3:29 за київським часом.
Як зазначається, це був перший її запуск після аварії у червні 2015 року.
Втім, цього разу SpaceX уперше вдалося здійснити керований спуск на землю нижньої ступені ракети-носія Falcon 9, щоб зберегти її для повторного використання.
Попередні дві спроби зберегти ступінь, під час яких вона опускалася на гігантську морську платформу, виявлялися невдалими.
Зокрема, безуспішний запуск припав на 28 червня 2015 року, коли вибух ракети пролунав через дві хвилини і 19 секунд після старту. Вантажний корабель Dragon, яка і мала вивести на орбіту Falcon 9, віз тоді до Міжнародної космічної станції (МКС) близько двох тонн вантажу, у тому числі продовольство, матеріали для наукових експериментів, а також стикувальний вузол для модернізації станції для майбутніх стикувань з американськими пілотованими кораблями.
Раніше, на самому початку року після успішного запуску Falcon при спробі приземлити ступінь ракети трапилася невдача. Зі слів Маска, вона змогла потрапити на спеціальну океанічну платформу, проте приземлення вийшло занадто жорстким. "Корабель у порядку, але частину обладнання на облавку доведеться замінити", - зазначав глава SpaseX у січні 2015 року.
Нагадаємо, раніше Японія заявила про плани запустити перший місяцехід у 2019 році в рамках реалізації безпілотної місії. Особливістю цього посадкового модуля, який ще належить розробити в 2016 році, стане система розпізнавання об'єктів для здійснення максимально ефективного примісячення.
Донині здійснити посадку модуля на Місяць вдалося тільки Радянському Союзу, США та Китаю. Однак у 2017 році ситуація може змінитися, оскільки, наприклад, ізраїльська компанія SpaceIL має намір відправити свій місяцехід за допомогою ракети-носія SpaceX Falcon 9.
Як повідомлялося, у червні ц. р. SpaceX виклала ролик з падінням на Землю головного обтічника ракети Falcon 9.