Прокуратура підозрює Михайла Чобаняна в незаконній торгівлі біткоінами
Представники відділу Міністерства внутрішніх справ України (МВС) по боротьбі з кіберзлочинністю у вівторок, 3 листопада, провели обшук у квартирі засновника Bitcoin Foundation Ukraine і агентства біткоінів KUNA Михайла Чобаняна. Про це Чобанян повідомив у своєму Facebook.
Приводом для обшуку, санкціонованого на підставі ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 13 жовтня, стало кримінальне провадження №12014100100013381, відкрите майже рік тому, 30 листопада 2014 р.
Згідно із клопотанням прокурора прокуратури Шевченківського району Києва Маценко А.К., Чобанян підозрюється в незаконній торгівлі біткоінами.
"У ході моніторингу глобальної мережі Інтернет встановлено веб-ресурси "kuna.com.ua" і "kuna.io", власником яких фактично є Чобанян і за допомогою яких користувачам надається можливість придбати, ввести/вивести (електронні гроші) криптовалюту Bitcoin, правила випуску (емітування) яких не узгоджені з Національним банком України, що, своєю чергою, порушує порядок використання електронних грошей на території України", - йдеться у клопотанні прокурора.
За словами засновника Bitcoin Foundation Ukraine, в ході обшуку правоохоронці вилучили "7 телефонів, планшет, сім-карти, роутер, усі флешки і SD-карти, особисті речі родичів і, головне, брошури про біткоіни". Обшук Чобанян вважає спробою окремих представників МВС вислужитися перед скороченням.
"Біткоін-спільнота цілий рік щільно працювала з НБУ, банківською галуззю, юристами, журналістами та громадськістю для стандартизації біткоін в Україні. Ми провели низку зустрічей із главами департаментів НБУ і підготували проекти нормативних документів, у тому числі законодавчі ініціативи. Ми налагодили зв'язок зі світовою біткоін-спільнотою, проаналізували їх досвід. Представляючи свою позицію перед урядом, ми апелювали до досвіду Євросоюзу і США. Технологія біткоін - це найбільш швидко зростаюча і перспективна галузь у світі. Україна завдяки її співтовариству зараз входить у лідери з розвитку цієї технології. У той час, як топ-20 економік світу вкладають сотні мільйонів доларів у розвиток цієї галузі, ми розвиваємо це безкоштовно", - написав Чобанян.
Нагадаємо, наприкінці жовтня суд Євросоюзу за запитом Вищого адмінсуду Швеції прирівняв біткоіни до традиційних валют, вирішивши не обкладати ПДВ операції з конвертації звичайних валют у криптовалюти, включаючи біткоіни, і у зворотньому напрямку.