ua en ru

Київ втрачає 40 млн гривень через неефективне використання коштів на стоматологічну галузь, - депутат

Київ втрачає 40 млн гривень через неефективне використання коштів на стоматологічну галузь, - депутат Фото: Олександр Пабат (джерело - Цензор)

На думку Пабата, 90 млн гривень - достатня сума для утримання галузі, але структура витрат повинна бути інша

Щорічний збиток міського бюджету Києва від неефективного використання коштів на утримання стоматологічної галузі столиці становить понад 40 млн гривень. Про це в інтерв'ю ЗМІ заявив депутат Київради, член комісії з питань охорони здоров'я і соцзахисту Олександр Пабат.

Зокрема, за його словами, гроші витрачаються неефективно через розподіл видатків бюджету на розгалужену мережу медзакладів.

"Зараз у Києві стоматологічну допомогу надають 5 спеціалізованих комунальних підприємств, 9 стоматологічних поліклінік і 64 стоматологічних відділень при консультативно-діагностичних центрах. Щорічно на утримання стоматологічної галузі з бюджету міста Києва витрачається більш ніж 90 млн грн, з яких 88 млн витрачається на заробітну плату та енергоносії. І тільки 2 млн грн на закупівлю медикаментів та обладнання", - сказав депутат.

Він зазначив, що в результаті мережа стоматологічних закладів не може конкурувати з приватними стоматологіями за якістю сервісу та обладнання, але при цьому витрачає на своє утримання майже річний бюджет Василькова або Боярки (Київська область).

"Є "комунальний" бізнес, коли держава здає приміщення комунальним клінікам за 1 гривню. У розумінні головних лікарів – це їхня, а не комунальна власність. Стоматолог оформляється в штат, отримує зарплату з бюджету Києва, а головний лікар йому каже: "Дорогий, я тобі даю кабінет, ти нікуди не бігаєш, робиш за свій рахунок ремонт, а те, що заробляєш – зметикуємо на двох". Місто утримує будівлю, оплачує комунальні послуги, платить зарплату цього лікаря, а він працює за фактом на себе - хороша схема", - зазначив Пабат.

За його словами, 90 млн гривень – достатня сума для утримання галузі, але структура витрат повинна бути інша.

"Головний лікар повинен відповідати за якість медичного обслуговування, а за адміністрування, бухгалтерію, закупівлі буде відповідати місто, яке все це і утримує. І головне, при новому менеджменті пацієнт повинен платити в касу, а не в кишеню лікаря, ті, в свою чергу, повинні отримувати зарплати в залежності від затребуваності їх як фахівців. Сьогодні гроші йдуть не на лікування зубів, а на утримання будівель. Головна мета передбачуваної реформи – щоб гроші йшли за пацієнтом", - підкреслив він.