Кіберполіція затримала на гарячому банкоматних шахраїв у Києві
Таким чином, українським банківським установам було завдано збитків у розмірі понад п'ять мільйонів гривень
Департамент кіберполіції Національної поліції України спільно з Карпатським управлінням кіберполіції і Дарницьким УП ГУНП в місті Києві в рамках проведення міжрегіональної операції знешкодили злочинне угрупування, яке спеціалізувалося на таємному проникненні до сервісної частини банкоматів та проведенні подальшого ураження шкідливим програмним кодом операційної системи АТМ-терміналу. Про це повідомили у прес-службі департаменту кіберполіції.
Як зазначається, дії шахраїв призводили до несанкціонованої видачі коштів із касет сховища.
Таким чином, українським банківським установам було завдано збитків у розмірі понад п'ять мільйонів гривень.
При цьому аналогічні випадки зараження банкоматів мали місце на території Львівської та інших областей України, в результаті чого в рамках кримінальних проваджень слідчими органами були отримані санкції суду на проведення обшуків за місцями проживання, в автотранспортних засобах та місцях розробки вірусного програмного забезпечення.
Фото: вилучене обладнання шахраїв (прес-служба департаменту кіберполіції)
"Так, 13 травня оперативним шляхом було встановлено, що зазначена група осіб готується до чергового ураження банкомату на території міста Києва, і було прийнято рішення затримувати злочинців на гарячому. Отже, в місті Києві по вулиці Гришка, 6, співробітники Департаменту кіберполіції Національної поліції України провели комплекс заходів і в момент поразки банкомату шкідливим програмним кодом затримали чотирьох учасників злочинної групи. Разом з тим, після проведення процесуальних заходів на місці скоєння злочину, було проведено 10 санкціонованих обшуків на території міста Києва, Київської та Львівської областей", - йдеться в повідомленні.
Зокрема, правоохоронці виявили та вилучили понад 20 одиниць комп'ютерної техніки, близько 50 банківських карт, емітованих як на імена фігурантів, так і на іноземних осіб, також вилучено два банкомати, які були куплені правопорушниками з метою тестування шкідливого коду і його вдосконалення.
"Крім цього, за місцем проживання затриманих вилучено частини елементів банкомату, такі як дисплеї, чекові принтери, касети, картоприемники і носії інформації. Крім зазначених речей, вилучені чорнові записи і бухгалтерія, що підтверджують протиправну діяльність, POS-термінали, а також пристрій для зчитування/запису технічної інформації з магнітних стрічок банківських карт", - додали в кіберполіції.
Слідчі Дарницького УП ГУНП в місті Києві повідомили затриманим учасникам злочинного угруповання про підозру у вчиненні ними кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою та третьою статті 15, частиною третьою, четвертою і п'ятою статті 185 КК України. Надалі Дарницький районний суд міста Києва обрав стосовно кіберзлочинців запобіжний захід у вигляді утримання під вартою".
"Крім того, вбачаючи чітку ієрархію злочинного угруповання, яка супроводжувалася розподілом злочинних ролей, і той факт, що всі учасники попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цих злочинів, органами досудового розслідування вирішується питання про визначення додаткової кваліфікації за ч. 3 ст. 28, ч. 2, 3 ст. 15, ч. 3, 4, 5 ст. 185 КК України", - резюмували у прес-службі.
Нагадаємо, у квітні в Україні виявили одну з найбільших світових бот-мереж.