Загальна сума заподіяної шкоди становить понад мільйон гривень
Кіберполіція викрила шахраїв, які, використовуючи майданчик інтернет-магазину, пропонували споживачам схему співпраці "спочатку плати, потім отримуй товар". Про це сьогодні повідомили у прес-службі департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Як наголошується, у 2015-2016 роках до правоохоронних органів почали надходити масові звернення щодо шахрайських дій невідомих осіб, які, використовуючи інтернет-магазин key-shop.com.ua, обманом заволодівали грошовими коштами громадян, пропонуючи схему співпраці "спочатку плати, потім отримуй товар".
"Суть злочинної діяльності таких угруповань полягає у створенні та функціонуванні копій відомих інтернет-магазинів побутової техніки, з пропозиціями за ціною нижче ринкової, щоб залучити потенційних покупців", - йдеться в повідомленні.
В ході розслідування кіберполіцейські встановили організовану злочинну групу із чітким розподілом ролей, до якої входили два організатори і три виконавці.
Для зв'язку і конспірації члени організованого злочинного угруповання використовували SIP-телефонію, в результаті чого користувачам йшов автопередзвонювання з нібито міських номерів (048..., 044... і 056...).
"Таким чином, ошукані громадяни думали, що це дзвінок зі стаціонарного телефону. Також користувачі знаходили численні позитивні відгуки щодо інтернет-магазинів, не звертаючи увагу на відмінності в доменному імені між магазином оригіналом і магазином шахраїв (citilink.ru - відомий інтернет-магазин, citylink-group.com.ua - створена шахраями копія)", - додали в прес-службі.
В цілому кіберполіція задокументувала понад 60 фактів вчинення шахрайських дій, за якими зазначеним особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. Загальна сума заподіяної шкоди потерпілим, від яких надійшли звернення, складає більше мільйона гривень.
Нагадаємо, раніше в ДНР виявили фейковий інтернет-магазин "Алло".
Як повідомлялося, кіберполіція заблокувала нелегальний телеком-центр під Вінницею.