На думку регулятора, урядова постанова стосується в тому числі поштових і телекомунікаційних послуг
Постанова Кабінету міністрів України щодо обмеження постачання окремих товарів, робіт і послуг до Криму і зворотно, що була прийнята в середині грудня й набрала чинності 18 січня 2016 року, стосується в тому числі поштових і телекомунікаційних послуг. Відповідний аналіз положень урядового документа РБК-Україна надали у прес-службі Нацкомісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).
Згідно із заявою регулятора, для українських компаній неприпустимо мати будь-які договірні відносини із кримськими операторами, в тому числі щодо взаємоз'єднання мереж, пропуску трафіку і роумінгу.
Крім того, згідно із заявою НКРЗІ, українські оператори зв'язку мають припинити маршрутизацію трафіка голосової телефонії з номерів
7-365-ХХХХХХХ (для АР Крим),
7-869-ХХХХХХХ (для р. Севастополь),
7-978-6ХХХХХХ,
7-978-9ХХХХХХ,
7-978-15ХХХХХ,
7-978-165ХХХХ - 7-978-169ХХХХ,
7-978-254ХХХХ,
де "7" - код країни призначення Російської Федерації, і в інших індексах номерного ресурсу, який виділений Федеральним агентством зв'язку РФ для використання операторами у Криму.
Фотокопія: постанова КМУ №1035 від 16 грудня 2015 (прес-служба уряду)
При укладанні договорів з телеком-операторами інших країн або внесенні змін до чинних договорів регулятор зобов'язав українські компанії враховувати вимоги статті 74 закону "Про телекомунікації" щодо рекомендацій Міжнародного союзу електрозв'язку, в тому числі з використання коду країни призначення "380" (СС) і міжнародного коду ідентифікації сухопутних мереж з радіодоступом "255", які закріплено за Україною (MCC).
Як повідомлялося, напередодні у Криму запрацював новий оператор стільникового зв'язку.
Раніше НКРЗІ рекомендувала блокувати телефонний трафік з кодом +38072, що незаконно надходить з ЛНР, тоді як УДЦР запропонував повернути обов'язкову реєстрацію мобільних ІМЕІ.