Дослідження: частка української мови в телеефірі скоротилася до 23%
За 5 місяців присутність державної мови на українському ТБ зменшилася на 5%
В ефірі національних телерадіокомпаній України спостерігається тенденція до зменшення використання української мови. Про це з посиланням на відповідне дослідження громадянського руху "Відсіч" повідомили у прес-службі Державного комітету телебачення і радіомовлення України (Держтелерадіо).
Як зазначається, йдеться про проведення 7 листопада моніторингу ефіру десяти найбільших всеукраїнських комерційних телеканалів.
За результатами моніторингу "Відсічі", частка української мови у вітчизняному телевізійному ефірі склала 23%, у червні - 28%. Таким чином, за 5 місяців цей показник зменшився на 5%.
Зокрема, найменше української мови було на телеканалах "Україна", "Інтер", "1+1" і "СТБ" - за 17 годин моніторингу не показано жодної суто україномовної передачі або фільму.
При цьому кількість фільмів і передач українського виробництва за п'ять місяців на ТБ збільшилася із 33% до 51%, а російського виробництва - зменшилася із 29% до 19%.
Обсяги двомовної продукції з тотальним домінуванням російської мови збільшилися на 9%, а лідерами за обсягами телепродукції російського виробництва залишаються телеканали "Україна" (81%), НТН (44%) та "Інтер" (30%).
"Українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1% на місяць", - зазначили громадські активісти, закликавши не використовувати телебачення для подальшої русифікації України.
"Зменшуючи українську мову в ефірі, працівники телебачення і радіо свідомо чи несвідомо демонструють суспільству легковажне ставлення до державної мови як одного з найважливіших чинників національної самобутності українського народу, гарантії його національно-державної суверенності", - йдеться в повідомленні.
З українських телеканалів зникає українська мова! МОНІТОРИНГ, ІНФОГРАФІКА.Громадянський рух Відсіч в рамках кампанії Б...
Posted by Відсіч on 17 листопад 2015 р.
Також Держтелерадіо закликає керівників телерадіокомпаній усіх форм власності "дослухатися до громадської думки і сумління, зробивши все від себе залежне, щоб у вітчизняному телерадіоефірі українська мова справді мала статус державної".
Нагадаємо, наприкінці жовтня петиція до Президента України про видачу паспорта тільки українською мовою набрала 25 тис. голосів.