На VII Міжнародному форумі "Інновації. Інвестиції. Харківський ініціативи!", який 4 вересня 2015 року пройшов у столиці Слобожанщини, презентували найбільший у Східній Європі щорічний галузевий багатофункціональний форум Agroport-2015.
Як повідомлялося раніше, Agroport-2015 відбудеться 15-17 жовтня поточного року. Це єдина українська агроподія, включена в календар ООН і проводиться в рамках проголошеного Організацією Об'єднаних Націй "Року ґрунтів" при підтримці групи DCH Олександра Ярославського, Харківської обласної державної адміністрації та Харківського тракторного заводу (ХТЗ).
Майданчиками для заходу стануть перший в Харкові готель класу luxury Premier Palace Hotel Kharkiv 5*, побудований за ініціативою та за рахунок інвестицій Ярославського в ході підготовки "першої столиці" до УЄФА, а також Міжнародний аеропорт "Харків" та демонстраційні поля ХТЗ.
Виступаючи в рамках панельної дискусії "Агропромисловий комплекс: нові можливості", представник Оргкомітету Agroport Ірина Дядченко підкреслила, що українські аграрії потребують підтримки у всіх сферах своєї діяльності, починаючи з навчання і закінчуючи лояльним законодавством, вигідним кредитуванням та інвестуванням. І харківський захід може допомогти у вирішенні багатьох актуальних питань.
"Форум Agroport, судячи з перших результатів, може стати важливою ланкою в складному механізмі під назвою "український агропромисловий комплекс". Незважаючи на те, що першочерговим об'єктом уваги організаторів AGROPORT є Харківський регіон, проекти, реалізовані в рамках форуму, дозволяють розраховувати не тільки на локальний результат. Всі заходи Agroport мають прикладне значення, теми розробляються з урахуванням інтересів, проблем і потреб українських сільгоспвиробників. У проекту широка географія учасників, серйозний пул експертів, у тому числі міжнародних, нас підтримують багато великі виробничі, інвестиційні, фінансові компанії - лідери в своїх сегментах". Ірина Дядченко також закликала українську і харківську ділову еліту ставитися до АГРОПОРТу як до унікальної і цілком реальної бізнес-можливості для кожного окремо і регіону, і країни в цілому. І за прикладом DCH і ХТЗ "підтримати проект і морально, і матеріально".
Про важливість форуму для української аграрної галузі розповів учасник панельній дискусії, генеральний директор ПАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" (генеральний партнер AGROPORT) Владислав Губін.
"Ні для кого не секрет, що багато проблем у нашому АПК пов'язані з недостатнім фінансуванням та інвестуванням. Дуже багато перспективні проекти не розвиваються і не дають тих результатів, які вони могли б дати, саме через брак коштів на їх реалізацію. Величезний плюс AGROPORTа полягає в тому, що завдяки форуму у наших аграріїв є реальна можливість знайти інвесторів під свої проекти. І не в далекому майбутньому, а вже сьогодні. Тільки за це можна від душі подякувати всім організаторам форуму, і, перш за все, керівництву групи DCH. Спільними зусиллями ми сподіваємося створити на Харківщині проект відомого рівня у світовому масштабі заходи Hannover Messe".
Владислав Губін також зазначив, що дефіцит інвестиційних ресурсів гостро відчувають і представники вітчизняного ринку сільгосптехніки. Як наслідок, відбувається гальмування розвитку не тільки цього сегмента, але і багатьох супутніх галузей. На думку Губіна, вирішенням проблеми могло б стати індустріальна революція. "Уряд має створити комітет з розвитку машинобудування, щоб можна було залучати вигідні довгострокові кредити під низький відсоток. Іншим важливим інструментом могло б стати створення індустріальних парків, тобто зон вільної торгівлі, територій зі сприятливими умовами для розвитку промислових кластерів", - заявив він.
У свою чергу, віце-президент групи DCH Олена Дерев'янко підкреслила, що AGROPORT - це довгостроковий проект групи DCH, головна мета якого полягає у створенні передумов для залучення інвестицій в Харківський регіон та Україну, а також зміцнення міжнародного іміджу України.
"Ми віримо, що Харків може стати таким же центром тяжіння для галузевих інвестицій і інновацій, як і Ганновер. Для регіону це колосальний шанс розвитку економічного потенціалу, а для країни - можливість зміцнення промислового потенціалу, настільки актуальна сьогодні", - сказала вона.